KIltti miehen saama tuki
Olen yllättynyt siitä että kun olen nyt täyttänyt yli 40 v ja edelleen K-mies, alkaa suosioni naismaailmassa raketoida niin että vähemmänkin riittäisi. Ei tarvitse kun surullisilla hauvansilmillään katsoa bussipysäkillä perjaintain myöhäsillan humusta palanneena niin toisella kierroksella olevien naisten huomio herää.
Lisäpinnoja saa kertomalla vaikeista elämäntarinoistani yksittäisiä otteita. Yksinäisyys, ero naisesta. Se, että joka viikonloppu herää toiveet siitä että jonkin tapaisi, mutta vuosikymmenen kokemuksella alkaa jo usko mennä... mutta sitten kun toiveet ovat hiipuneet ja ovi sulkeutunut, tuntuu kuin uusi ovi aukeaisi.
Opiskelijana olin jotenkin aina jonon viimeinen ja naiskokemukset rajoittuivat tietokoneen näytön kautta saatavaan infomaatioon. Kokeeko naisen ajatusmaailma jotenkin muutoksen keski-iän kynnyksellä kun tällainen flanellipaitainen matalan palkkaluokan K-mies saa enemmän huomiota kuin kalastusveneilyä ja mersuilua harrastavat johtajatyyppi?
Naisihanteeni on tomera ja toimelias maalaisnainen, joka ei pelkää aloitteellisuutta. Pelkään tuittupäitä, joten naisen pitää myös olla hellä ja herkkä ja puhua kiltillä äänellä. Tällaisia naisia tapaa yllättävän paljon. Tykkään siitä kun nainen pyytää tanssimaan, suutelee oma-aloitteisesti ja kohtelee K-miestä muutenkin eriyisen hyvin ja lämpimästi.