Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rinne ja Halla-aho - henkilökemiat

Vierailija
19.04.2019 |

Mulla on sellainen kutina, että Rinne ja Halla-aho tulisivat hyvin toimeen keskenään. Ainakin noin niinkuin henkilökohtaisella tasolla. Muita?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luultavasti tulisivat ihan hyvin juttuun. Niin kauan kun ei tarvitse ottaa asiakysymyksiä esille. Silloin vasta ne ristiriidat tulee esiin. Halla-Aholla on aika perustavanlaatuisen vihamielisiä näkemyksiä eri ihmisryhmistä. Solidaarinen ja inhimillinen Rinne ei oikein diggaile sellaisesta.

Vierailija
2/3 |
19.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän niillä tarvitse olla mitään kemiaa keskenään. Todella toivon ainakin. 

Rinne on perusjuntti. Ainakin kun kuunteli sen puhetta tukijoilleen, ei vaikutelma ollut kovin korkealentoinen. "Me voitettiin. JEE! Nyt tehdään Suomesta hyvä, EIKS JOO! Ollaan mahtavia HYVÄ ME!" 

Halla-aho voi olla monella tapaa älykkäämpi ihminen, mutta vaikuttaa hankalalta persoonalta ja psykopaatilta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

ÄO-ero noiden kahden välillä on niin suuri, että tuskin minkäänlaista oikeaa keskustelua voitaisiin käydä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä yhdeksän