Miksi ihmiset vihaavat AV: lla niin paljon toisiaan?
Kommentit (12)
Em mä ainakaaan oo vihannu ketään muuta ku ehkä itteeeni aika ajoiiin.
Täällä kun on vähän aikaa, rupeaa vihaamaan ihmisiä.
Epäilen, että av on aivan tavallisten, normaalisti hillitystin käyttäytyvien ihmisten väylä päästellä höyryjä. Itse olen peruskohtelias, enkä riidan haastaja, mutta tarvittaessa annan napakkaakin palautetta, puolustan itseäni ja lähimmäisiäni ja tylytän ankarasti jos minua kohdellaan asiattomasti. Täällä huomaan olevani pääsääntöisesti ymmärtäväinen maailman halaaja.
Moni toimittaja ainakin käy jostakin syystä ihan hellankoukkuna palstalla. V*tuttaahan se, kun suomalaiset menestyy maailmalla ja itse on valinnut negatiivisuuden.
Vierailija kirjoitti:
Em mä ainakaaan oo vihannu ketään muuta ku ehkä itteeeni aika ajoiiin.
Muttta ei sekään oke tervetttä ettei vttuile säännnöllisesti.
Vierailija kirjoitti:
Täällä kun on vähän aikaa, rupeaa vihaamaan ihmisiä.
Ei, ainoastaan alkaa vihaamaan suomalaisia naisia. Muun maalaiset naiset ovat ihania ja mukavia. Eikä muissa miehissäkään ole vikaa, muissa kuin näitä ed. mainittuja suomiämmiä komppailevissa valkoritareissa ja muissa aisureissa.
Tänne on pesiytynyt ankeuttajia, joiden oma elämä on niin täynnä negatiivisuutta, että he yrittävät jakaa pahaa oloaan muille.
Tällä palstalla on erityisen ärsyttäviä ihmisiä, joita ei oikeassa elämässä edes tapaa.
Nämä ihmiset ovat nousseet kansan syvistä riveistä, pohjalta ja takaa.
Tämä on kummallisin palsta Suomessa: jostain tavallisesta asiasta saadaan aikaan suoranainen vittuiluketju.
En usko suurimman osan meistä vihaavan tuntematonta; vihataan vain itselle vääriä vastauksia ja mielipiteitä.
Kysyin samaa joskus vuosia sitten. Kummallisin vastaus oli "Vittuilen täällä että jaksaisin sitten olla vittuilematta tosielämässä". Eli tuolta vittuilijalta meni ihan ohi se fakta, että täällä on ihan oikeita ihmisiä jotka ehkä loukkaantuvat ja masentuvatkin ilkeilystä. Hänelle tuntemattomat nettikirjoittajat eivät olleet yhtä ihmismäisiä kuin tosielämässä kohdatut.
EN VIT&!#¤%"#PERK%!#¤&%"¤/VIHAA/"#%&(/&KETÄÄN&%¤#(!!