Vinkkejä kaivataan! Mitenkäs te muut työttömät vietätte aikaanne?
Valmistuin äskettäin, ja minulle on jo käynyt selväksi, ettei osaamistani kaivata missään. En jaksa enää pettyä koko ajan ja kuunnella vastauksia, joiden mukaan "vaikutat ihan mukavalta, mutta valitettavasti päädyimme valitsemaan pätevämmän henkilön". Olenkin päättänyt jättäytyä kokonaan työttömäksi.
Tämä on minulle kuitenkin uusi juttu, ja kaipaisinkin vinkkejä muilta av:n työttömiltä. Kuinka vietätte aikaanne? Minulla ei ole koskaan aiemmin ollut näin paljon aikaa, enkä oikein edes keksi, mihin kaikkeen sitä voisikaan käyttää. Entä miten käytätte saamaanne tukea? Luulisi että siitä jää ihan mukavasti elämiseenkin, jos vuokra ei ole korkea.
Terv. työtön 26 v
Kommentit (8)
- Jooga
- Tietokonepelit
- Salilla käynti
- Teen ruokia joita en ole ennen kokeillut
- Kävelyllä käynti
...ja silti aikaa riittää turhaan palstailuun. Sama ongelma, vastavalmistunut mutta töitä en saa. Joko liian vähän kokemusta (haloo, eka työ?) tai joku sisäinen hakija palkataan.
Urheilu, ruuan laitto, siivoaminen, leivonta, pitkään nukkuminen, leffojen katsominen lukeminen...
Tulikos mieleen uudellekouluttautuminen? Turha ruikuttaa siellä, oot vielä nuori.
anal-jari kirjoitti:
minä masturboin
Mutta ei sitäkään koko päivää jaksa tehdä. Ainakaan ihan päivittäin.
-ap
Lähinnä dokataan ja norkoillaan palstalla.
Vierailija kirjoitti:
Urheilu, ruuan laitto, siivoaminen, leivonta, pitkään nukkuminen, leffojen katsominen lukeminen...
Tulikos mieleen uudellekouluttautuminen? Turha ruikuttaa siellä, oot vielä nuori.
Enhän minä ruikuta, vaan pyydän vinkkejä. Kun kerran ei ole työtä, niin ainakin haluan käyttää aikaani edes jotenkin järkevästi. - ap
Ala käymään punttisalilla ja kasvata lihaksia.