Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokoomuksen ja keskustan SOTE vedätys paljastui liian aikaisin

Venäjä Trolli
01.02.2019 |

Typerää jäädä kiinni juuri ennen vaaleja.

Soten tarkoitushan on siirtää suomalaisilta kerätyt verorahat suuryrityksille.
Ansaintalogiikan suhteen oleellista tässä on, että raha toiminnasta otetaan, muttta velvoitteet jätetään hoitamatta.

Eivät kuitenkaan ottaneet huomioon, että työttömien nöyryyttäminen ei vielä ole riittävän tehokasta, vaan työttömyyden uhasta huolimatta työntekijät uskaltavat kannella työnantajien tekemistä toiminnasta.

Amatöörien puuhaa. Ensin pitää työväestö saada nöyräksi ja sitten vasta riistää. Nyt käy huonosti, kun työläiset eivä enää erehdy äänestämään äärikapitalisteja.

Seuraavalla kaudella pitää lisätä merkittäästi työttömien ahdinkoa, jotta nyt työssä olevien suut saadaan tukittua. Toki tässä auttaa myös se, että tuodaan ulkomailta halpatyövoimaa jotta sitten turhan omantunnon tarkkoja ihmisiä ei jouduta palkkaamaan.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
01.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikein hyvin jos käy niin epäluottamuslause kaataa hallituksen. Se olisi sopiva loppu tuolle koplalle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi neljä