Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pyykkikoneista suosituksia hintatasolla 300-500 euroa

Vierailija
27.01.2019 |

Mielistit siis älkööt vaivautuko. Vanha kone laukesi ja budjetti on tiukilla. Kokemuksia LG, Siemens, Samsung...

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä tahansa budjettiin sopiva Boschin malli voisi olla hyvä, itselläni juuri pyörimässä ja on pyörinyt uskollisesti jo 12 vuotta, hintaa en enää muista.

Vierailija
2/6 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voit miettiä minkälaiset valmistuskustannukset on 300€ pesukoneella kun 300€ vähennetään AlV, valmistajan, maahantuojan ja jälleenmyyjän katteet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pulsaattoripesukone, 6 kg.Midea-pulsaattoripesukone on kätevä . Pulsaattoripesukoneessa pesu- ja huuhteluvedet kaadetaan tai johdetaan letkulla koneen sisääntuloaukkoon. Huuhtelua varten koneeseen vaihdetaan vesi poistoletkun kautta. Koneessa on erilliset osastot ja ajastimet pesulle ja linkoukselle. Sillä voi pestä ja lingota pyykkiä samanaikaisesti. MIDEA-pulsaattoripesukone:

Vierailija
4/6 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rosenlew Pesumestari, hinta n. 300 €.

Neljättä vuotta lähes päivittäisellä käytöllä.

Hyvin toimii.

Vierailija
5/6 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostimme uuden pesukoneen syksyllä. Boschin koneet pärjäsivät hyvin kuluttajalehden testissä, joten päädyimme sellaiseen. Oli vielä Verkkokaupassa tarjouksessa, joten saatiin 500€:n kone 350€:lla. Todella tukevan oloinen, ei hypi yhtään, vaikka pesee täysiä koneita.

Vierailija
6/6 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suosittelen Boschin konetta, saa myös alle 500e.

Itse luin mm. Gigantin sivuilta ihmisten arvioita pesukoneista, niissä monesti hyvää infoa tärkeistä jutuista (käyntiääni, pesuohjelmien kestot ym.)

Tuossa Boschissa hyvää mm. se että lähes kaikki ohjelmat saa lyhennettyä (villapesu taitaa olla ainoa jota ei saa, sen kesto n.40min) ja on myös pikapesu 30min jonka saa myös "pikana" 15min.

Arkipesu 40'C 1h5min ja pikana 45min, 60'C pesu n, 2h30min mutta åikana reilun tunnin.

Minulla ei ole aikaa (harvoin edes olen kotona, yöaikaan en pese pyykkiä) odotella mitää 2,5h pesuja, n. tunnin pesut ok.

Koska teen kevyttä toimistotyötä, tuo pikapesu hyvä, saa ns. "työpaidat" pestyä nopsaan, pitää olla siistejä mutta eivät käytännössä koskaan likaatumalla likaannu.