Lue keskustelun säännöt.
Millaista ajattelet elämäsi olevan 5 vuoden kuluttua?
Kommentit (2)
Huoletonta ja vapaata, kun nuorin lapsi on jo abi ja muut lentäneet pesästä. Jää omaa aikaa nykyistä enemmän, toivottavasti jaksan aloittaa uusia harrastuksia. Työ ja asuminen tuskin muuttuu.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Asustelen yhä samalla paikkakunnalla, samassa kompaktissa sinkkuyksiössä. Olen todennäköisesti joko osa-aikatyössä, jollain työkkärin pilipalikurssilla, tai sitten ihan vain työttömänä (kuten tälläkin hetkellä). Ei arvatenkaan perhettä tai parisuhdetta, ei edes lemmikkieläimiä.
Mutta siihen mennessä olen toivottavasti saanut asuntoni sisustettua "loppuun" ja muutenkin haalittua kaikki tarpeelliset päivittäistavarat, nyt kun tuntuu koko ajan olevan ostoslistalla jotain kirjahyllyä, pyykkitelinettä, pannua ja kattilaa sun muuta.
Muuten ei varmaan sen erilaisempaa kuin nytkään, vapaa-aikani käytän harrastuksiin ja yleiseen kotoiluun. Aika simppeliä elämää niin nyt kuin todennäköisesti tulevaisuudessakin.