Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä olisi hyvä matkakohde huhtikuun alussa?

Vierailija
13.01.2019 |

Olemme keski-ikäinen pariskunta ja tykkäämme lämpimästä, mutta emme kuumasta ilmasta. Lennot eivät saa olla kovin pitkät. Tutustumme mielellämme paikallisiin ihmisiin, ruokaan ja kulttuuriin. Espanja on jo aika tuttu, emmekä tällä hetkellä sinne kaipaa. Mitä maata sinä suosittelisit meille?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Marokon vuoristo

Erityisesti Imlilin kylän ympäristö

Vierailija
2/5 |
13.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huhtikuun alussa ei Välimerelläkään ole kovin lämmintä ja pidemmälle ei hetkessä ehdi. Itse menisin joko Lissaboniin tai Ateenaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suosittelen anaaliseksiä. Lämmintä, muttei kuumaa, eikä tarvitse lentää mihinkään. Todella eksoottista molemmille. Taatusti jää mieleen ja on halpa. Jos haluatte tutustua uusiin ihmisiin, ottakaa joku kolmanneksi.

Vierailija
4/5 |
13.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menkää etelä-Ranskaan. Siellä on usein jo suht lämmin huhtikuussa. Ihania pieniä kaupunkeja rannikko täynnä ja Nizza vähän isompi kaupunki.

Vierailija
5/5 |
13.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos haluatte rantalomalle, suosittelen eteläistä Portugalia, esim. Portimao on viehättävä (vaikka merivesi onkin vielä sairaan kylmää). Pitkät rantakävelyt upealla hiekkarannalla kyllä onnistuvat.

Jos kaupunkiloma käy, Rooma on ihana. Sinne ei voi helteellä mennä, mutta tuohon aikaan jaksaa kierrellä eikä vielä ruuhkia. Ja ruoka on aina hyvää!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kahdeksan