Olet mitä syöt: huikeita muutoksia. Näistä kuvista ei voi muuta kuin inspiroitua. (kenen mielestä?)
Ei millään pahalla, mutta minusta muutokset ovat aika pieniä. Kuva ei ehkä kerro kaikkea.
Kommentit (16)
Toihan on tosi lyhyt ajanjakso. Muutos on siihen nähden hyvä.
Olis ollut kiva nähdä nää ihmiset vaikka samoissa vaatteissa ennen-jälkeen. Kuvat on muutenkin otettu niin osoittelevasti, lähdössä tumma sivuvalo, että jokainen poimu ja sellusolu näkyy. Maalissa kirkas suora valo ja kuvankäsittely. Kuitenkin lyhyehkössä ajassa hienoja muutoksia ja tsemppiä kaikiklle osallistuneille.
Huikein muutos lienee kuvien värimaailmassa. Ne erot olisi helpompi nähdä jos kuvat olisi otettu samasta kulmasta, samassa asennossa, samoissa vaatteissa ja ilman värien piristämistä jälkeen -kuvissa. Surkeasti toteutettu kuvaus, osallistujien saavutukset (oli ne miten pieniä tai isoja tahansa) jää kaiken muun kikkailun jalkoihin.
Joo ei noissa kyllä huomaa oikein mitään muutoksia. Toki selvää on että jos ylipainoa on reippaasti, ei 8 viikossa merkittävästi voikaan muuttua.
Hyvähän se on että ovat laihtuneet ja pienessä ajassa.
Mutta miksi ennen kuvat ovat todella huonoja, alusasut huonosti päällä, alakulmasta otettu kuva huonella valolla. Jälkeen kuvat kirkkaita, normaali kuvaus kulma ja ihan erilaiset vaatteet päällä.
Esim. Eskon toisessa kuvassa bokserit on nostettu niin ylös että mahan "roikkuminen" ei näy niin selkeästi kuin ennen kuvassa.
Inhottaa tuo vääristely, hyvää työtä he kuitenkin ovat tehneet miksi silti pitää manipuloida..
Ei noissa minun mielestäni mitään muuta eroa ole kuin eri vaatteet ja valaistus. Läskejä kaikki edelleen.
Hirveätä pinnallista soopaa koko ohjelma. Kaikille noille riittäisi vaan lihaskunnon nostaminen.
En ole seurannut ohjelmaa, mutta kai kuvauksista on nyt jo aikaa? Oisko niistä ihmisistä voinut saada vastaavanlaista seurantakuvaa vaikka 4 kk kuluttua? Kai nyt edes muutama jatkoi elämäntaparemonttia? Ois muuten aika hyvä motivaation ylläpitäjä jos sopimuksessa lukisi seurantakuvat 4 kk kuluttua (tai jos niistä kieltäytyy niin vaikka 2000 euron "sakko"). Tai vielä parempana vaihtoehtona joku rahallinen bonus, kai noille nyt muutenkin tuosta jotain maksettiin...
No joo kuvat olisi voinut toteuttaa paremminkin, ja joidenkin osallistujien kohdalla tulokset jäi melko laihoiksi (mitä ironiaa, hah) :D mutta kuten sanottu, lyhyt ajanjakso kyseessä, ja formaatti ei perustu pika diettaamiseen, vaan haetaan pysyviä elämäntapa muutoksia. Kiva laihdutus ohjelma pitkästä aikaa, Pippa on kuin raikas tuulahdus, jotenki ihana miten se tsemppaa ja lähtee mukaankin tekemään kaikkee uutta ja kivaa osallistujien kanssa :)
Odotin näkeväni jotain puoliksi porkkanaa ja salaattia olevan miehen mutta ihan tavalliseltahan tuo näyttää
Laihdutuksen sijaan pitäisi enemmän painottaa sitä, mitä on epäterveellinen ja mitä taas terveellinen ruoka. Vaikka paino ei putoaisi yhtään, on parempi syödä laadukkaasti kuin jotain rasvasokerituplamättöä.
Ärsyttävää, kun kaikki näyttävät kasvoista hoikemmilta kuin mä, vaikka vyötäröllä niillä on silavaa paljon enemmän
Olen katsonut ja onhan ne suurimmaksi osaksi laihtuneet tosi hyvin 8 viikon aikana. Mutta ärsyttää tuo miten ne kuvataan, aluksi tosi masiksen näköisiä ja lopuksi stailataan vimosen päälle, jotta kontrasti olisi mahdollisimman suuri ilman laihduttamistakin.
Olis mukava tietää miten heillä menee 6kk tai vuoden päästä. Ovatko saaneet buustia laihdutukseen ja suurempia tuloksia vai ovatko lihonneet takaisin lähtölukemiin.
Näissä laihdutusohjelmissa on aina sama kaava: alkukuvissa henkilö ei hymyile ja hiukset on naisilla ponnarilla päätä myöten tai roikkuu auki, meikkiä ei lainkaan. Sitten jälkikäteen on kauniit ja tyylikkäät vaatteet sekä naiset meikattu ja hiukset laitettu. Juontaja sitten ihastelee miten näytät kauniilta/komeelta, upea muutos! No totta hemmetissä on, jos ensin on oltu naama nurinpäin eikä mitään ehostusta vs. ammattilaisten tekemä ehostus.
Kieltämättä lopputilanteetkin näyttävät sellaisilta, että voisivat hyvin ottaa ohjelmaan osaa uudestaan.