Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Harvinaisemmat nähtävyydet New Yorkissa?

Turisti
28.11.2018 |

Kolmatta kertaa Nykiin ensi vuonna. Tunnetuimmat nähtävyydet on jo kierretty, nyt kiinnostaisi tutustua paremmin paikalliseen elämään ja kierrellä niitä harvinaisempia nähtävyyksiä.

Kaikki vinkit otetaan vastaan! :)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hotelli Chelsea, kirjailijoiden, muusikoiden ja muiden taitelijoiden suosiota nauttinut kohde. Hotellilla on mittava taidekokoelma ja on majoittanut legendoja kuten Andy Warhol, Janis Joplin, Robert Mapplethorpe ja Jimi Henrix, vain muutama mainitakseni.

Vierailija
2/4 |
28.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerro mikä sua kiinnostaa. Taide, urheilu, arkkitehtuuri, luonto, baarit, kaupat... Vähän vaikea alkaa vinkkailemaan kun on miljoona paikkaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ootko käynyt Comedy Cellarissa? Oli hauska kokemus, tosin Sarah Silverman oli kyllä aivan susisurkea...

Vierailija
4/4 |
28.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

- Jersey Garden, New Jerseyn puolella ihan uskomaton ja edullinen ostosparatiisi. Sinne pääsee 15 minuutissa bussilla.

- Broadway showt

- Rockefeller center - huikeat näköalat Manhattanin kärkeen ja Central parkiin ja hieno hissi

- Central park

- Hop On/Off linja oppaineen kannattaa kiertää kokonaisuudessaan ja myös Brooklyn yökierros

- Brooklyn panimo

- Stardust-ravintola, moni tarjoilija pyrkii Broadwaylle, joten täällä tarjoilijat esiintyvät jatkuvasti. Viihdyttävää ja ilmaista ruokamaksun ohella.

- Carnegie delicatess restaurant - koko ravintola täynnä julkkisvalokuvia...historiallinen ja mielenkiintoinen kohde vaikka aamupalan syöntiin

- Little Italy - China town (täällä tasokkaita koruliikkeitä myös)

-High line - kävele puistossa, joka tehty vanhojen metrokiskojen päälle

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän neljä