Kaveri haluaa "roolipelata" halailua, pussailua jne.
Miten suhtautuisit? Välillä tältä miespuoliselta kaverilta tulee sellaisia viestejä kuin:
*halaa*
*pitää hellästi kädestä*
*pussaa poskea ja katsoo sinua hymyillen*
En näe tuossa mitään jännittävää, joskus laitan korkeintaan *hali* mutta siihen se jää. Voiko tuo olla tapa osoittaa kiinnostusta vai mistä on kyse? Itse olen nainen.
Kommentit (16)
Kuulostaa oikein kunnon tissiposkelta. Miksi te naiset edes pidätte tuollaisia mieskavereita? Saako häneltä jotain iloa elämään?
Haluaa muutakin mutta ei uskalla toimia käytännössä, koska odottaa sinun ilmaisevan kiinnostusta.
Minulle tulee mieleen furryt eli turrit tuosta roolipelaamisesta, vaikka tämä kaverini ei sellainen kyllä ole :D Otan varomerkkinä valitettavasti...
Ap
Luulin, ettei tuollaista *lähtee kauppaan* -tyylistä viestintää ole ollut 2000-luvun alun jälkeen. Chateissa harrastettiin tuota vuonna 1999.
Epäilisin häntä kaappiturriksi, mutta muut asiat kuin roolipelaus ja :3 hymiön käyttäminen eivät puhu sen puolesta. Ihan mukava yliopistoa käyvä mies, hän ei kylläkään ole seurustellut koskaan.
Ap
Kyllä tuo "leikisti poskelle pussaaminen" on minulle jo sellainen asia kaverissa, että viilentäisin välit.
En ole koskaan halunnut kavereista muuta kuin kavereita, niin en haluaisi olla tuollaisen ihmisen runkkuleluna.
Hän siis haluaa sinusta enemmän, mutta ei uskalla sanoa suoraan.
Ehkä napakasti sanon, että saa riittää. En ole hänestä seurustelumielessä kiinnostunut niin tässä alkaa epäilyttää johdanko tätä miestä jotenkin harhaan :D Vai kuvitteleeko itse omiaan... Kommunikoimalla se selviää toivottavasti.
Tyyppi on ehkä sosiaalisesti kykenemätön tapaamaan naisia kahden kesken ja nauttimaan siitä. Tai ehkä jopa sairas, pornoriippuvainen, mielenterveysongelmainen... Tällaisia miehiä tuntuu olevan yhä enemmän. Itsellä kokemusta pornosivustonhevijuuserista: ei enää hommat suju oikeiden naisten kanssa. Taustalla tosin myös kokonaisvaltaisempaa psyk-sos-fyys. ongelmaa.
Terveys, tuo kullankallis..
Roolipelailua? Täh? Kaveri haluaa mielikuvitusseurustelusuhteen, koska oikeaan et suostu ja sinä koet velvollisuutta mahdollistaa tämän. Olette molemmat ihan outoja.
Novähän kiinni siitä, mitä itse viestität. Jos kerrot, että taas oli kurja asiakas jne. typerää valitusta, niin sarkastihan vastaa siihen, että halaus. Suomennettuna se tarkoittaa, että no on sullakin turhat murheet.
Jos mä pidän toisesta ihmisestä niin kyllä mä lähettelen sille *halaus* viestejä ja mielellään myös ihan fyysisesti annan sille pusuja. Normaaliahan se on että pussaa ihmistä josta tykkää. Ei sillä ole mulle mitään väliä onko se toinen ihminen mun "kaveri" vai "seurustelukumppani" tms tai että onko se sinkku tai naimisissa tai mitälie. Toki, olen huomannut että monille ihmisille tämä on ongelma (monet ihmiset pahastuvat tästä), joten niiden ihmisten kanssa en ole tekemisissä, olen tekemisissä vain niiden ihmisten kanssa joille tämä käy. Nuorempana en ollut vielä oppinut pysymään erossa ihmisistä jotka pahastuivat. Ehkä se sun kaveri ei myöskään ole vielä oppinut, ehkä se on vielä sen verran nuori tms.
Pohdin tovi sitten samankaltaista asiaa ja tein asiasta oman aloitukseni:
https://www.vauva.fi/keskustelu/3322921/miksi-jotkut-katselee-elokuvia-…
Säälittävää ja oksettavaa käytöstä.
Vähän outoa. Kysy suoraan.