Apua en löydä yhtäkään riittävän hyvää tarjousta mikä saisi minut tilaamaan jotain Black Fridayn kunniaksi
Kommentit (12)
Ikävä tosiaan kun on jo kaikkea ja kotona 50 000 esinettä eikä enää keksi mitä hankkisi lisää kuluttaakseen luonnonvaroja, voi voi kun on surkeaa ap:n ja kaltaistensa elämä.
Voithan ap pistää pihalla auton käymään tankkia tyhjäksi että saat jotain ostettavaa. Tai lyö kirveellä huonekaluja kappaleiksi että pääset huomenna harrastamaan ostopakkomiellettä.
Pistä kahvinkeitin uuniin sulamaan niin voit huomenna ostaa molemmat uudet.
Jos vaikka revit koko vaatekaapin sisällön puukolla niin pääset shoppailemaan uutta vaatetta?
Tein juuri kollaasin facebookiin: eurolla astioita, lasten vaatteita, sisustuskamaa yms.
Me ollaan niin pihejä tyttären kanssa, että molempien miehet sanoo meidän pitävän kalliina tavaraa, mikä maksaa enemmän kuin 2,5 euroa. Ei osteta mitään muuta kuin pakolliset siis.
Mä boikotoin koko Black Friday ideologiaa. En osta mitään. Ei me kyllä oikeastaan edes tarvita mitään vempeleitä, joissa muka kuluttaja tekisi suuria säästöjä. Antaa kauppiaiden viettä kulutusjuhlaa ihan itsekseen. Nou thänks!
Kuitenkin te boikotoivat ostatte pennuille miljoona pakettia krääsää joululahjaksi.
Tämä ketju on surkeaa luettavaa 20 vuoden päästä, kun ilmastonmuutos on edennyt niin pitkälle, että urpoimmatkin sen tajuavat. Että oli aika, jolloin ihmiset harmittelivat kun eivät keksi mitään ostettavaa vaikka eivät tarvitse mitään.
Kai vietätte myös USA:n itsenäistymispäivää ja Trumpin syntymäpäivää?
Vierailija kirjoitti:
Tämä ketju on surkeaa luettavaa 20 vuoden päästä, kun ilmastonmuutos on edennyt niin pitkälle, että urpoimmatkin sen tajuavat. Että oli aika, jolloin ihmiset harmittelivat kun eivät keksi mitään ostettavaa vaikka eivät tarvitse mitään.
En mäkään. Toisaalta eipä mulla ole rahaakaan että ihan hyvä vaan.