Uusiosinkkujen seurustelu?
Kuinka monta päivää ja iltaa viikossa on keskimäärin hyvä, että uudet kumppanit viettävät kahdenkeskistä aikaa ilman lapsia?
Parinmuodostuksen pohjahan on lapsellisten parinmuodostuksessakin tärkeätä. Vaikka pidämme toistemme lapsista, koen tärkeäksi näin alkuun, että tutustumme ilman lapsia toisiimme.
Miten teillä muilla asiat toimi. Kuinka paljon kahdenkeskisiä iltoja tai viikonloppuja teillä oli?
Kommentit (3)
En muista oliko meillä joku tietty määrä viikossa päiviä mutta siis tapailtiin useampi kuukausi ennen kuin mies tapasi minun lapseni.
Vierailija kirjoitti:
En muista oliko meillä joku tietty määrä viikossa päiviä mutta siis tapailtiin useampi kuukausi ennen kuin mies tapasi minun lapseni.
Näittekö kerran tai pari viikossa?
Otsikointi on hieman hassu. Tarkoitin siinä etonneita, joilla lapsia exän kanssa ja jotka ovat löytäneet uuden kumppanin jonka kanssa seurustelu on aluillaan.