Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko treffipalstalla olla virhe?

Vierailija
12.11.2018 |

Onko jollakin muulla ollut samanlainen tilanne? Olen kirjoitellut Suomi24. Kun ketju on auki jonkun miehen kanssa ja odotan vastausta edelliseen viestiini eli kirjoitellaan aika pikaiseen tahtiin niin välillä ennen sen miehen kirjoittamaa vastausta minulle välähtää keskusteluketjumme lopussa viesti, joka ilmeisesti on tarkoituksena mennä jollekin toiselle. Se näkyy kentässä niin nopeaan, ettei siitä ennätä lukea kuin osan ekaa riviä.

Luulin ensin, että se on joku aikaisempi viesti minulle ketjussa, joka tulee näkösälle vähäksi aikaa, mutta kun kiinnitin enemmän huomiota niin huomasin, että sen alkusanat olivat sellaisia, joita mies ei ole ennen ketjussa minulle kirjoittanut ja murre oli sellainen, joka liittyy siihen mieheen.

Onko jokin virhe palstassa, joka tämän saa aikaan ja onko kenties seurausta siitä, että jos esim. mies kirjoittaa jollekin, lähettää sen ja kiirehtii kirjoittamaan sitten minulle niin ohjelma ei ennätä reagoida vaan väläyttää se lähetetyn viestin hetken aikaa sen toisen ihmisen (esim. minun) ketjussa kun kirjoittaja palaa kirjoitamaan minulle.

Tällainen on toistunut kahden miehen kanssa kirjoittaessani eri aikaan. Onhan tuo aika erikoista ja jonkinlainen tietosuojajuttu. En ole viistinyt kysyä noilta miehiltä tuosta. Ihmetellyt vain onko tuollainen virhe ohjelmassa mahdollinen?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme yksi