Webhelp Nordic työpaikkana?
Olisi haastattelu tuohon puljuun. Onko kukaan ollut töissä tai tunteeko ketään joka on ollut? Olisi kiinnostavaa kuulla kokemuksia.
Kommentit (7)
Ollut töissä. Entry level työpaikkana/ ekana työpaikkana ok. Mut jos on tehny jotain muuta aspaa niin en suosittele siirtymään.
Olen ollut töissä. En tosiaan suosittele. Allekirjoitan edellisen vierailijan kommentin. Firmassa tapahtuu paljon eriskummallisuuksia kuten jaellaan varoituksia "tasapuolisuuden nimissä" ja kommentilla "kyllähän ne nollaan tuvat sitten vähän ajan perästä". Sääliksi kävi, kun osa kolleegoista haksahti allekirjoittamaan jos esimerkiksi juna oli ollut myöhässä ja esimiehellä huono päivä. Aina keksitään jotain pientä, että firma ei joudu maksamaan bonuksia. Nykyinen luottamusmies on samanlainen selkärangaton amfibi, kuin edellinen ja ajaa pelkästään firman etua. Suosittelen, että kuulut liittoon jos tähän ansaan astut. En suosittele kenellekkään.
Mie oon ollut tuolla töissä, hyvä työpaikka ainakn silloin oli. Sitten jäin äitiyslomalle ja muutettiin miehen työn perässä. Ei valittamista.
.