Huultentäyttö
Olen ajatellut ottaa vähän huuliin täytettä, siis vähän! Mutta kun katsoo instagramista kuvia täytetyistä huulista, niin kaikilla on oikein järkyt turbohuulet ja varsinkin ylähuuliin näköjään laitetaan aina niin paljon, että tulee sellaisen taite joka sitten näyttää siltä kuin olisi viikset. Onko ketään täyttäjää joka osaisi laittaa vain ihan vähän?
Kommentit (7)
Kun omasta mielestäni silloin on huultentäyttö onnistunut kun sitä ei huomaa eli ei jokainen heti ole sanomassa että jaha olet laittanut huuliin täytettä. Ihan sama juttu kulmakarvojen ja ripsien kanssa, huomataan että jotain on erilaista mutta ei osata sanoa mitä. Ap.
Eipä taida sellasta täyttäjää löytyä.
Kunpa tuo muoti menisi pian ohi! Multa on jäänyt jokunen muuten hyvä tv-sarja kesken, kun en kerta kaikkiaan kestä katsoa naispääosan esittäjän kammottavia huulia.
No ne huomosti täytetytjän nimenomaan pistää silmään... suurinta osaa ei edes huomaa, siis kun on ”normaalille” ihmiselle pistetty kerran tai pari 0,5-1ml.
Helsingissä katsjanokalla anni helsinkiclinicissä tekee tosi hyviä ja osaa tehdä luonnollisen ja omia hyviä muotoja korostavan. Hänellä on instassa tili, jossa on kuvia.
Ja jotkut ihmiset haluaa siis sen epäluonnollisen kumihuuli lookin ja se on ihan ok, mutta ihan yleistä se ei ole paitsi näillä kaiken maailman insta”tähdillä”.
Mieti mita myrkkyy,sit jos noihin jaa koukkuun,hyi
Eino Makunen kirjoitti:
Kuvista ja katukuvasta päätellen ei ole, joten unohda koko juttu.
Tuo on tietämättömyydestä johtuva harhaluulo. Kun on tehty maltillisesti niin ei erota luonnollisesta. Olen kaksi kertaa käynyt plastiikkakirurgilla laittamassa, ja hän sanoi että kieltäytyy laittamasta kenellekään ankkahuulia.
Kuvista ja katukuvasta päätellen ei ole, joten unohda koko juttu.