Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Laihdutus kun öisin ei saa nukuttua- MAHDOTONTA. Väsyneenä tekee pelkkää karkkia mieli eikä itseään saa lenkille millään

Vierailija
01.10.2018 |

Ainoa asia mitä siinä tokkuraisessa aivosumussa saa tehtyä ja haluaa tehdä, on avata karkkipussi ja käpertyä sohvalle katsomaan leffaa. En jaksa edes tiskokonetta täyttää, saati jumpata tai lähteä juoksemaan ! Lämmin ruoka tekee yökkäysrefleksin, kuten kuuma kahvikin.
Minua siis valvottaa 5v lapsi joka siirtyi koliikista ja kauhukohtauksista unissakävelyy, en ole vuosiin nukkunut hyvin.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopeta laihdutus ja turhasta vinkuminen. Älä keksi enempää tekosyitä.

Vierailija
2/5 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokeile alkuun vaikka ihan vaan vartin kävelylenkkiä niin huomaat miten se kohentaa sitä tokkuraista oloa. Olen monta kertaa huijannut itseni väsyneenä liikkeelle sillä ajatuksella, että kävelen vaikka vaan korttelin ympäri, mutta alkuun päästyäni huomannut että tekeekin mieli mennä pidemmälle ja vaikka ottaa muutama juoksuaskelkin. Nukuttaakin yöllä paremmin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkista ruokavaliosi. Ei kannata näännyttää itseään kitudieetillä, ja varsinkin jos kunnon ruuan sijasta sorrut karkkeihin, tulee olo huonommaksi. Kokeile syödä vähän enemmän tai vähän parempilaatuista ruokaa ja lisää pieni määrä liikuntaa esimerkiksi ulkoilun muodossa.

Vierailija
4/5 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun ei osta kotiin karkkipusseja niin niitä ei voi avatakaan.

Tekosyitä voi toki keksiä loputtomiin.

Vierailija
5/5 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihminen joka kaipaa muilta kannustusta tekemisiinsä ei tule menestymään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan seitsemän