TV-luvan tarkastaja kävi.
Kommentit (9)
Ts. ne käyvät vain siellä, kellä ei ole lupaa maksettu. Turhaanhan ne kävisivät kyselemässä niiltä ketkä maksaneet.
Mä olen sen aina maksanut, jopa köyhänä opiskelijana.
niitä tarvitse sisälle päästää. Siinähän rimputtelevat oven takana ja soittelevat.
ja yritti samaa pelottelua kuin viime vuonna " näkyyhän se TV ulos asti ikkunoista" ööh milläs periskoopilla se on nähnyt muka toiseen kerrokseen ja kun totesin kylmästi ei oo töllöö, vastas " tehään se sitten vaikeemman kautta" ja rupes kirjottelee jotain ylös johon totesin vaan että noh tehdään vaan ja suljin oven kun se vielä jäi kirjoittelemaan siihen oven taakse yrittäen näyttää kovinkin vakavalta.
Ihan sama juttu oli viime vuonna ja sitä edellisenä eikä mitään tapahtunut ja muistakaa, että sun ei ole pakko edes kuunnella mitä asiaa niillä on, eikä ne todellakaan saa tulla edes sun oven kynnyksen yli. Niillä ei ole oikeuksia tehdä yhtään mitään pelottelee ne kuinka tahansa.
eli jos tietokoneessasi on vaikka tv-viritin kortti niin sinun pitää maksaa tv-lupa maksu koska sinulla on mahdollisuus katsoa tv:tä tietokoneeltasi.
Oletko joutunut maksamaan tv-lupia takautuvasti? Vai oletko älynnyt ilmoittaa että ei ole tv:tä tai hankittu vasta viime viikolla?