APUA! Miten saan FORDIIN BENSAA?
Eli bensa ja rahat loppu mutta kanisterissa 15 litraa. Auto aika uusi Ford Transit. Olen työntänyt limsapullon pään mutta ei aukea se syöttöreikä, sitten kokeilin kepillä. Ei. Sitten hain tratin josta leikkasin hiukan päästä ja ei!!!!!!! Se bensaluukku pysyy kiinni. Luulin että on rikki ja menin huoltoasemalle tankkaamaan yhdellä eurolla, sujahti heti sinne tankkiin se pistooli.
Auttakaa?! :(
Kommentit (9)
Ei :( Kokeilin jopa siivousharjan varrella. En ymmärrä miksei mene :( On aika kova hätä kun tänään on haettava tavaraa vielä 300 kilometrin ajolla ja kello tikittää.
Paina nappia ja luukku aukeaa, ja oletko varma että voortti on bensakone, vai diesel
Älä hätäile, ei se 15 litraa riittäis kuitenkaan 300 kilsan keikkaan transitilla.
Sokka irti kirjoitti:
Paina nappia ja luukku aukeaa, ja oletko varma että voortti on bensakone, vai diesel
Siinä reiän alaosassa on tosiaan "nappi" joka painuu alas mutta silti ei tapahdu mitään. Vain bensapistoolilla aukeaa. Eihän tämä voi olla mahdollistakaan!
Ootko kokeillu jollain metallisella vaikka harjan varrella?
Jos siinä bensaluukussa on joku magneettisysteemi tms.?
Vierailija kirjoitti:
Google auttaa
http://www.fordservicecontent.com/Ford_Content/vdirsnet/OwnerManual/Hom…
Kiitos koko sydämestäni! ❤️
Ap kyselee VAUVApalstalta!!! tuollaista neuvoa...ei jumallauta, eikö sen verran järkeä, että olisi soittanut FORD-liikkeeseen tai googlettanut.
Ei siis kepillä aukea se lukku?