Äiti antoi unelmani veljelleni
Olen viimeiset kaksi vuotta unelmoinut tanssimisesta ja äiti tietää sen. Sanoi vaan että kävisin kahdella tunnilla ja lopettaisin. Myöskin et ole tarpeeksi hyvä ja tuollainen rumilusko muka tanssijaksi ovat tuttuja. No hei eilen veljeni tuli elämänsä onnessaan kertomaan kuinka pääsee tanssikursseille..
Kommentit (15)
Kyllä äidit tietää. Ala sinä rumilus harrastamaan jotain muuta, vaikka ristipistotöitä tai postimerkkeilyä.
Voisit myös mennä jollekin kansalaisopiston kurssille, missä opiskellaan kestävyyttä ja vihanhallintaa.
Ehkä äitisi tuntee sinut paljon paremmin kuin kuvitteletkaan.
Pojathan haluaa tanssia balettia, koska ovat kauniita ja siroja
Onko äitisi arvosteleva ja kova käytökseltään?
Pystyttekö keskustelemaan hyvällä vuorovaikutuksella?
Tsemppiä :)
Mikä sua estää menemästä tanssikurssille??
Ei ole rahaa ja se kun äiti on mollannu koko siitä asti kun täytin kahdeksan se syö ihmistä.
Vierailija kirjoitti:
Onko sinun toinen nimesi Tuhkimo?
Kumpa olisikin, kaunis on.
Vierailija kirjoitti:
Onko sinun toinen nimesi Tuhkimo?
Kumpa olisikin, kaunis on.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole rahaa ja se kun äiti on mollannu koko siitä asti kun täytin kahdeksan se syö ihmistä.
Toivottavasti sinulle on muita läheisiä ihmisiä, jotka tsemppaavat sinua ja kumoavat äitisi käytöstä. Sinä toteutat omat unelmasi ennemmin tai myöhemmin.
Lue myös satu rumasta ankanpojasta. Jonakin päivänä sinäkin näet peilikuvassa ruman ankanpoikasen sijasta joutsenen.
Omat lapseni käyvät tanssikurssilla, joka kestää koko syksyn ja maksaa 15 e. Ihan hurja määrä rahaa kaltaisellesi 10v tytölle, eikös?
Miten vanha olet? Jos keittäisit itse jonkin tienaamistavan ja maksaisit itse kurssisi....?
Tyttö itse lepakko, veli homppeli; äiti läpeensä katkeroitunut acka. Ihan tavallinen helsinkiläisperhe siis.
Onko sinun toinen nimesi Tuhkimo?