Onko kukaan tuttusi löytänyt miestä ja saanut esikoista noin nelikymppisenä?
Kommentit (10)
Jokaisen joku tuttu on aina löytänyt ja jopa lisääntynyt!
Tutuksi kai voi laskea koska äitini tuttavia ovat. Lapsuudenkotini naapurin mies löysi koko kylän ihmeeksi naisen lähempänä viidenkymmenen ikää. En tiedä minkä ikäinen tuo nainen silloin oli, mutta taatusti ei alle nelikymppinen. Ulkonäöltään lähinnä vaatimaton, aika roteva ja romuluinen mutta työteliäs ja mukava nainen. Kuulemma lastentarhan opettaja Helsingistä.
Niinpä kävi että hän alkoi odottaa lasta ja tyttö tuli. Tämä tytär on nyt jo aikuisen kirjoissa ja opiskelee artenomiksi. Naapurinmies asui ensin vanhan äitinsä kanssa kahden vuosia. Sitten äiti kuoli ja hän jäi taloon yksin. Vuosia meni edelleen kunnes tämä nainen ilmestyi kuvioon. En tiedä millä konstilla löysivät toisensa.
Ihan tavallinen siisti ja raitis mies, aikas hiljainen vain. Koskaan ei saa sanoa ei koskaan.
Kaksikin mun tuttua on mennyt ekaan avioliittoon 40+.
Suvussa on useampikin.
Sanoisin, että oikein hyvä. Perhettä osaa arvostaa siinä iässä.
Juuri tänä kesänä oli ystävävieni häät ja ristiäiset samaan aikaan - äiti 44v. ensisynnyttäjä.
Siskoni löysi miehensä 38-vuotiaana ja sai esikoisensa 40-vuotiaana. Nyt 46-vuotiaana kahden lapsen äiti ja oikein onnellisessa parisuhteessa tämän saman miehen kanssa. Ja on vielä molempien ensimmäinen avioliitto (molemmilla toki takanaan muita vakavia suhteita ennen tätä suhdetta)
Toivoa on aina
Varmaan monikin, vaikka en itse tiedä kuin muutaman
Mieheni sisko oli 42 kun tapasi miehensä ja 43 kun alkoi odottamaan esikoistaan. Meidän kaikkien suureksi suruksi raskaus kuitenkin päättyi keskenmenoon ja jäivät lapsettomiksi. Edelleen onnellisesti naimisissa kuitenkin (19 vuotta avioliittoa takana)
Minä. Esikoinen syntyi kun olin 42.
Juu, sukulaiselle kävi näin, tosin se mies sitten lähti ennen vauvan syntymää :)