Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttakaa miten pitää toimia 10vuotiaan raivoamisen kanssa

Vierailija
29.07.2018 |

Otin pelit pois, koska poika ei keksinyt enää mitään muuta tekemistä. Olisi pelannut kaiket päivät jos olisi saanut.
Pelasi salaa kun en ollut kotona ja aina jos en hoksannut. Puhelimella roikkuu myös koko ajan katsoo videoita ja pelaa.
Ei viitsi nähdä enää kavereita, valehteli että on käynyt ovella hakemassa niitä mutta eipä ollutkaan. Ja sanoo että kaikki pelaa vaan koko ajan eikä suostu lähtemään ulos.
Nyt haukkuu ja kiroilee mulle koko ajan. Sano just että haluais tappaa itsensä ettei tarvitse elää tätä paskaa elämää.. ei tee mitään mitä pyydän eikä edes syö j välillä muistaa mainita ettei ayö sem takia kun en anna pelata. Että mitähän pitäisi tehdä. Monta kertaa päivässä saa raivokohtaujsen aina kun on kysynyt saako pelata ja siihen on tullut kieltävä vastaus.. hajottaa paikkoja ja hakkaa ovia
Onko muilla tällästä? :) onneksi koulu alkaa kohta!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei ole provo niin ensin selkäsauna kun tykkää näköjään paikkoja hajottaa, sitten annat vaikka toteuttaa uhkauksensa ja kuolla nälkään kun kiittämättömän kersan mielestä elämä on paskaa koska ei saa vain pelata. Miksi nykyvanhemmat antaa kersojen kävellä ylitseen?

Vierailija
2/3 |
29.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No keksisitkö itse jotain mukavaa yhteistä tekemistä? Ei riitä että estää ei-toivottua käytöstä, pitäisi aktiivisesti ohjata oikeisiin käytösmalleihin. Liika pelaaminen on tylsistyttänyt pojan eikä osaa muuta ajatella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan tehty yhdessä kaikenlaista nyt kesällä, mulla oli kumminkin vain lyhyt kesäloma ja aikasia työvuoroja. Mutta silti ollaan lenkkeilty uitu mökkeilty potkittu palloa oltu vesisotaa ja käyty lintsillä.

Eikä tässä nyt mitkään selkäsaunat auta jos ymmärrät niin se ei ole edes sallittua nykysuomessa. Mutta on ollut hermoissa pidätelemistä. Siihen huutokilpailuun on aivan turha lähteä. Tuon ikäinen lapsi on omasta mielestään niin älyttömän fiksu eli todella nenäkäs ettei sen perusteluissa ole kumminkaan mitään järkeä. Aiemmin kokeiltiin että laitettiin tietty aika mitä saa pelata mutta ei onnistunut.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kuusi