Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Jos jäisit nyt leskeksi, niin haluaisitko joskus uuden parisuhteen vai eläisitkö mielummin yksin (tai lasten kanssa)?
17.07.2018 |
Minulla se tilanne on kohta edessä ja olen ajatellut, etten tarvitse miestä vakituisesti enää elämääni. Tähänkin asti remontit ja autohuollot on teetetty ulkopuolisilla. Pärjäämme lasten kanssa varmasi ihan hyvin keskenämme.
Kommentit (3)
Varmasti olisin mielelläni ainakin jonkin aikaa yksin. Ja vaikka loppuelämänkin, ellei sopivaa miestä enää sattuisi kohdalle. Ei uusi parisuhde mikään pakko olisi.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En puolisoa/kumppania remonttien tai vastaavien vuoksi halua, mutta jos joskus rakastun uudelleen, en vastaankaan pistä. On se rakkaus vaan niin ihanaa. Mitään aktiivista etsintää en harrasta.
Alue: Aihe vapaa
Jäin leskeksi 35 -vuotiaana, lapsia ei ollut. Halusin vielä uuden puolison. Sainkin ja lapsenkin vielä.