Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Remonttitietoisia paikalla?
05.07.2018 |
Kyselen, että kun maalautan katon ja seinät, mites listat, ovenkarmit ja valokatkaisijat,vähän kulahtaneet, miten niistä saa kivat.. huokeeseen hintaan?? Vaihdatanko listatkin ja valokatkaisijat..? Ihan ideointimielessä kyselen täällä.. Ovetkin olis kiva vaihtaa, mutta lienee kallis muutos..
Kommentit (2)
Kannattaa vertailla eri rautakautinen hintoja. Väliovet ja jalkalistat (MDF) saa kohtuulliseen hintaan ostettua. Katkaisimet voi yrittää pestä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Listat voit maalata kans, tai sitten toki vaihtaakin. Riippuu ihan, mitä tarkoitat kivalla.
Valokatkaisijoiden kulahtamisesta vaikea sanoa, kun sekin riippuu siitä, mitä tarkoitat kulahtaneisuudella. Jos ovat vain likaisia, niin ne voi ottaa irti ja pestä kunnolla. Jos on kellastuneet, niin sitten voi olla vähän vaikeampi, jollain hiomatahnalla hioa siisteiksi, mutta ei uudetkaan juuri mitään maksa.