Lapset kattoo piirrettyjä, eivät tiedä mitä mielessäni pyörii
Mies jätti, enkä saanut aikaiseksi ensimmäisten kuukausien aikana hoitaa vuokraa ym laskuja, saati mietittyy budjettii mitä päivässä voi käyttää. Velkaa oli 0 euroa kun mies lähti, nyt masentaa ajatuskin siitä paljonko velkaa nyt on. Saadaan varmaan häätökin :( aurinko paistaa ja ite mietin että kun ei olisi lapsia niin päättäisin tän tuskan omalta osaltani tähän , ei tarviis enää miettii mitään. Kai se on pakko lasten takia sulkee kaikki paska pois mielestä ja lähtee tekee hiekkakakkuja, ja yrittää luoda tästäkin kesästä muutama muisto.
Kommentit (6)
Sinunlaisesi sai naapurista häädön pari vuotta sitten. Omistajien piti tehdä asunnossa melkoinen remontti, oli mennyt lyhyessä ajassa hirveään kuntoon. Laskuja peritään ulosoton kautta ilmeisen kauan.
Onneksi lapset eivät tiedä, ole iloinen siitä.
Pyydä läheisiltä kaikki tuki ja apu, uskalla kertoa miten asiat on.
Sulla on lapset, kaikki kääntyy vielä hyväksi.
Kriisipuhelin päivystää numerossa 010 195 202 arkisin klo 9.00– 07.00 sekä viikonloppuisin ja juhlapyhinä klo 15.00–07.00
Kaikki tuo yhden miehen takia, huoh.
Hae keskusteluapua ja pyydä vaikka jotain kaveria auttamaan budjetoinnissa.
Tsemppiä!