Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Päiväkodin palaute

Vierailija
26.04.2018 |

Te joilla on lapset päivähoidossa: kerrotaanko päiväkodista enemmän "positiivista palautetta" ja raportoidaan hankaluuksia tai kehityskohtia? Koetko päiväkodin kanssa tehdyn yhteistyön tukevan vanhemmuuttasi (saat näkökulmia tai vinkkejä tai vahvistusta joka on avuksi) vai nakertavan (lisää epävarmuutta, tulee myöhemmin turhiksi osoittautuvia huolia, epäilyttää lapsen pärjääminen hoidossa)? Saako molemmat vanhemmat samanlaista viestiä vai keskitetäänkö palaute toiselle?

Ryhdyin pohtimaan kun meillä on niin työntekijäkohtaisia eroja ja huomaan että tämä herätä minussa Tunteita 😁

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä yleensä paljon muuta kommentoida kuin että ”oli hyvä päivä”. Vasussa on sitten kuullut vähän jotain muutakin, enemmän positiivista.

Vierailija
2/3 |
26.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole paljon palautetta kysellyt (ne pakolliset tietysti), lapsesta kyllä näkee milloin hän viihtyy hoidossa. Jos lapsella on ongelmia, niin tietysti silloin vaaditaan tiivistä yhteistyötä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Myös vanhempien vastuulla on kysyä palautetta, jos lapsi vaan luovutetaan mukaan, nii tietysti pitää itse muistaa pyytää raporttia päivästä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kahdeksan