Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Eikö oikeasti ole yhtään huumorintajuista muotiblogia???

Muoti on vakava asia
16.04.2018 |

Kaikki muotiblogit ovat niin järkyttävän tärkeileviä ja totisia. Googlekaan ei heti osannut auttaa, auta sinä: onko tässä maassa yhtään muotiblogia, jonka kirjoittajalla on pilke silmäkulmassa? Linkkaa. Kiitos ·).

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama koskee myös kauneusblogeja, piti  lisätä vielä. Eli myös vinkit kauneusblogeista vastaanotetaan ilolla :). 

Vierailija
2/2 |
16.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä tästä maasta, mutta ulkomaillakin ne ovat yleensä vähän sellaisia "jestas sentään kun olen niin homssuinen ja kaikki menee aina pieleen ja ryypiskelenkin liikaa" -henkisiä.

Toisin sanoen, on jostain syystä vaikea löytää blogia, jossa on pilkettä silmäkulmassa ja silti blogin aihepiiri otetaan tosissaan. Monille huumori tuntuu olevan sitä, että kaikki pistetään läskiksi.

Kaipa sellainen hillitympi huumori on sitten vaikeampaa, en tiedä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla