Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ihme porukkaa noi faceryhmien ylläpitäjät on?

Vierailija
13.03.2018 |

Olen liittynyt vasta lähiaikoina facen ryhmiin harrastusten, sisustuksen, keräilyn ym merkeissä. Pikku hiljaa on tupsahdellut sääntöä jos jonkinlaista hästägien käytöstä tiettyyn julkaisurajaan per päivä. Kaikenlisäksi nämä ylläpitäjät kirjoittavat silminnähden närkästyneinä useitakin kertoja päivässä ryhmiin, valittavat, uhkailevat.

Kuinka - anteeksi vain - tyhmien ja kontrollihaluisten harrastus tuo ylläpito on? Ja miten tuollaisia ylläpitäjiä löytyy lähes joka ryhmästä. Onko porukka jotain syrjäytynyttä, joiden pitää nostaa omanarvontuntoaan ruudun välityksellä?

Tietenkin hyviä käytöstapoja ja Suomen lakia tulee noudattaa, mutta pilkunviilaussäännöt alkavat kyllä ihmetyttää ryhmissä, missä ihmiset viettävät vapaa-aikaa.

Itse varmasti tuollaisena ylläpitäjänä en tekisi mitään sääntöä, pitäisin menon mukavana ja leppoisena. Jos jonkun tyyli ei miellyttäisi, poistaisin ryhmästä kaikessa hiljaisuudessa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä yksi