Pelottaa että mies jättää jos kerron kokemattomuudestani
Olen 21-vuotias nuori nainen ja mies on 13 vuotta minua vanhempi. Suhteemme on vasta alussa emmekä ole vielä harrastaneet seksiä. Viihdyn miehen seurassa todella hyvin ja tunnen oloni turvalliseksi hänen kanssaan. Kemiat kohtaavat myös hyvin ja juttua riittää.
Ongelma on se, että olen neitsyt. En ole koskaan harrastanut mitään yhden illan juttuja enkä muutenkaan ole halunnut harrastaa seksiä kenen kanssa tahansa. Haluan harrastaa seksiä vain vakituisessa parisuhteessa ja että vierelläni on ihminen johon voin luottaa. Mies on ensimmäinen, jonka kanssa tuntuu siltä.
Nyt olen kuitenkin alkanut murehtimaan, että mitä jos mies pitää kokemattomuuttani huonona asiana eikä haluakaan minua. Aiemmat kokemukseni miehistä eivät ole olleet kovin hyviä ja siksi pelkään tämänkin päättyvän sydänsuruihin.
Miten saisin kerättyä rohkeutta ja otettua asian puheeksi hänen kanssaan? Vaikenemisesta ja pitkittämisestä seuraa kuitenkin vain enemmän kärsimystä.
Kommentit (13)
Ei tarvitse kertoa mitään. Jos tuntuu että haluat miestä ja hän haluaa sinua niin rakastelkaa.
Sä olet kysynyt tätä asiaa täällä jo niin monta kertaa, että jokainen ymmärtää sun olevan provo. Vaihda levyä.
Tämä on edelleen ikäerohullun ketju, poistoon -->
Ettekö naiset jo ymmärrä, että teidän yhden illan suhteet on pelkkää miinusta!
No ei kai tuo nyt mikään HUONO asia ole?
Luulenpa, että mies on vaan otettu, kun ei ole kokemusta muista miehistä taustalla. Et siis voi vertailla häntä muihin. Eikä ole mitään herpeksiä ja muita tauteja. (Muista muuten käyttää a i n a kortsua! Et voi naamasta tietää, mikä kuppamuna se mies on.) Etkä myöskään ole mikään helppo bimbo, joka on jakanut parastaan jokaiselle hyväksyntäänsä kerjäten.
Ja ei, ei ole mikään meriitti tai pakko paneksia jos ei siltä tunnu. Minusta on aina järkevämpää kuunnella itseään kuin miellyttää muita. Ei tule traumoja eikä jälkipuheita.
Itsekin säilytin neitsyyttäni sille Oikealle miehelle, vaikka moni kyllä yritti. Ja hyvä päätös olikin! Se antamattomuus on muuten aika hyvä keino nähdä, onko mies aidosti kiinnostunut sinusta vai sinun käytöstäsi. Rakastunut jaksaa piirittää. Rakastunut jaksaa välittää rakkaansa nautinnosta.
Vierailija kirjoitti:
Ettekö naiset jo ymmärrä, että teidän yhden illan suhteet on pelkkää miinusta!
Ei ymmärretä. Ehkä ne joillekin äälkömiehille on miinusta, mutta ketä taas kiinnostaa ääliömiehet?
Olin kolmekymppinen neitsyt. Ei ollenkaan haitannut. Ja jos toisesta tykkää, seksi kyllä sujuu, siihen ei tarvita kokemusta. Miehen mielestä olin hyvin kiihkeä eka kerrasta lähtien. En ihmettele, koska jo miehen hipaisu sai minut liekkeihin.
Miksi aikuinen mies seurustelee jonkun tyhmän parikymppisen bimbon kanssa?
Tuskin mies näkee noin nuorta seksuaalisesti haluttavana.
En katsoisi hyvällä noin isoa ikäeroa tuossa iässä. Mies on joko hyväksikäyttäjä tai tyhmä/jälkeenjäänyt. Haluaa sinusta vain palkinnon itselleen. Tyttöparka, jos kuvittelet sen oikeasti välittävän.