Olenko oikeasti ainoa, jota ärsyttää Putouksen Tanhupallo ja hypetys sen ympärillä?
Jotenkin saan tuosta sellaisen tunteen että on ennalta suunniteltu koko juttu. Muut hahmot ovat surkeita ja sitten joukossa on hahmo joka on selvästi muita paremmin suunniteltu. Kaikki rakastuvat (hyvin yllättäen...) ensisilmäyksellä häneen. Kohta saa varmasti jo oman (tietenkin nyt jo valmiiksi suunnitellun ja miksei kuvatunkin) tv-ohjelman.
Yh. No kai minä olen ainoa skeptinen.
En ole vaan koskaan ymmärtänyt joukkohypetystä.
Kommentit (20)
Minua loukkaa eniten se että tanhupallolle nauretaan. On väärin tehdä tukevasta helikopteri gurlin some lapsesta vitsi, kun kyseessä ihan vakava asia. Pidän myös Kikka Vaaraa ruuhkavuosiaan eläviä yh-äitejä kohtaan rasistisena.
Mikä tahnupallo?
Joo, lopetin putouksen katsomisen jo vuosia sitten, onhan nuo hahmot kuitenkin suunniteltu niin, että toiset on tosi huonoja ja toiset hyviä, ja on taatusti ennakkoon suunniteltu mikä niistä voittaa.
Selvästi palattu Munamies-aikoihin. Munamieshän ei ollut myöskään kovin hauska vaan lähinnä söpö. Söpöys vetoaa helposti ihmisiin. Sillä saa sympatiapisteitä. Sketsihahmon vaan ainakin minun mielestäni tulisi olla hauska, ei sympatiaa herättävä söpöliini.
Mutta suomalaiset ovat outoja. Tehtäisiinkö Putouksen kaltaisesta ohjelmaa missään muualla kuin täällä? Saisiko se suuren suosion muualla kuin Suomessa?
Vierailija kirjoitti:
Selvästi palattu Munamies-aikoihin. Munamieshän ei ollut myöskään kovin hauska vaan lähinnä söpö. Söpöys vetoaa helposti ihmisiin. Sillä saa sympatiapisteitä. Sketsihahmon vaan ainakin minun mielestäni tulisi olla hauska, ei sympatiaa herättävä söpöliini.
Mutta suomalaiset ovat outoja. Tehtäisiinkö Putouksen kaltaisesta ohjelmaa missään muualla kuin täällä? Saisiko se suuren suosion muualla kuin Suomessa?
Jenkeissä..
Kuka niitä kommentteja laittaa...?
Huutonauru itkupotku oksensin just kun on nii hauskaa ja kakkaakin tuli housuun ja anoppi kuoli kun nielasi tekarinsa ihan parasta viihdettä... Itseä ehkä hymyilyttänyt kerran tunnin aikana.
Mut luulisin et porukka on kännissä.
Putousta katsovat ja hahmoja hehkuttavat ovat varmaan niitä samoja jotka festareilla joraavat umpihumalassa karjalapahvit päässä ja jonottavat saadakseen ilmaisia ämpäreitä.
Musta se opettajahahmo on oikeasti hauska. Voin palata kouluvuosien traumoihin vihdoinkin huumorilla 😩
Jes, en ole ainoa joka ihmettelee palleron suosiota! Eilenkään en muistaakseni edes hymyillyt hänen esitykselle...
Toivottavasti Ansa Kynttilä voittaa!
Ei ahdista. Jopa katson Putousta, mutta en joudu osaksi mitään hypetystä, kun en klikkailen otsikkoja yms.
Eikö kiinnosta? Miksi sitten katsot?
Minä olen elänyt televisiotonta elämää jo 20 vuotta enkä ollenkaan tunne elämänlaatuni heikentyneen.
Olisi hyvin outoa jos kaikki pitäisivät samoista asioista.
Yhden jakson katsoin putousta katsoin ja se riitti. Yksikään hahmo ei napannut. En vaan tajua tanhupallon hehkutusta. Onko tuo lasten ja äiti-ihmisten suosikki? Omasta mielestäni tuollaset muka-hauskat lapset (jota esittää) on vaan hiton rasittavia.
Et ymmärrä joukkohypetystä ja katsot jotain joukkohypetettyä putousta?
Tanhupallo ei ole niin tuskallisen huono kuin Kikka Vaara, mutta ehdottomasti tylsempi. Vetoaa ihmisiin, joiden mielestä lihava, lyhyt, palloposkinen ihminen balettimekossa on lähtöhtaisesti riemastuttava näky.
Vierailija kirjoitti:
Mutta suomalaiset ovat outoja. Tehtäisiinkö Putouksen kaltaisesta ohjelmaa missään muualla kuin täällä? Saisiko se suuren suosion muualla kuin Suomessa?
Oletko tosissasi? Lähes kaikissa maailman maissa on suosittuja sketsisarjoja.
Mun mielestä se opettaja on paljon hauskempi!
Näin nyt sitten tämän Tanhupallon ihan livenä. En ole katsonut Putousta, joten minulla ei ollut mitään ennakko-odotuksia. Olin kuvan nähnyt mutta muuta en hänestä tiennyt.
Täytyy todeta, että en ole menettänyt mitään, kun en ole Putousta katsonut, jos tämä oli voittajarooli. En aio katsoa sitä tämän jälkeenkään.
Siis hahmo on superläski lapsi, joka on ahdettu balettiasuun, joka näyttää päällä makkarakuorelta. Sitten kimakan imelällä "lapsen" äänellä höpisee tisseistä sun muista sen sorttisista asioista (hän esiintyi lastentapahtumassa, en usko että kohdeyleisö edes tajusi niitä vitsejä).
Lisäksi hän luki sketsinsä suoraan paperista!!!
Oikeassa olit! Tanhupallon oma ohjelma alkaa kohta ! Hyvin ennustettu vuonna 2018.
Ei nyt ärsytä mutta en ole kiinnostunut. Lapsen äänellä puhuva tyllerö, en tiedä miksei sitten saa minussa nauruntyrskähdyksiä irtoamaan.