(Seksikästä) karismaa joko on tai ei ole
Olen tajunnut jo aikoja sitten, ettei minulla ole lainkaan karismaa. Olen siitä ihan tyytyväinen, koska minusta ihmiset, jotka luulevat olevansa karismaattisia, mutta eivät ole, ovat jotenkin kiusallisia. Jos on harmaavarpunen, niin parempi pysyä roolissaan kuin yrittää herättää huomiota.
Katselin eilen curlingia. En ole koskaan nähnyt näin karismaattista katsetta. Siihen päälle vielä kaunis hoikka, urheilullinen ja sopusuhtainen kroppa pitkine raajoineen. Ja se äärimmäisen vakava, suorastaan vihainen ilme, joka aina hetkeksi rikkoutui hymyyn.
Ei tuollaista voi hankkia, tuo katse ja karisma täytyy saada synnyinlahjaksi.
http://tpp-inform.ru/rossiyane-anastasiya-bryzgalova-i-aleksandr-krushe…
Kommentit (4)
Minulle on pari eri miestä sanonut, että minussa on seksuaalista karismaa. Lisäksi tietysti on tullut kehuja kauneudesta, haluttavuudesta ym mutta tuo karismajuttu on mielenkiintoinen. En oikein tiedä itse, mitä se sitten on.
Sen voi sanoa, että karisma ja vetovoima vähenee naaman operointien myötä ja muuttuu itseasiassa mahdottomuudeksi. Lutk*t luulevat olevansa kuuminta mahdollista, mutta ovat huvittavan näköisiä töröhuulia ja epätoivoisen oloisia muokatussa lookissaan.
Luepa kirja egosta karismagoon. Siinä opetetaan karismaa. Ei nyt seks selkaista.
Kaiken a ja o on intensiivinen läsnäolo.
Niin mitähän se karisma on jos ei huomioida kuuluisuutta? Ulkonäkö ehkä jonkin verran, tuskin kuitenkaan paljoa? Haiseehan se kun itse sanoo. En ole kuitenkaan sokea ja huomaan kun katsotaan ja kuunnellaan. Onneksi en halua johtaa ketään tai muutenkaan saada seuraajia. Jos mihinkään niin hunningolle voisin viedä.
Tiedän hyvin että osaan puhua aika tehokkaasti ja järkevän kuuloisesti uskottavasti. Ehkä kuitenkin parempi etten leuhki enempää kun omasta mielestä haisee jo nyt liian pahalle.