Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suomessa vihataan työttömiä ja Englannissa lihavia - samoista syistä

Vierailija
05.02.2018 |

Kun elävät yhteiskunnan tuilla eli kaikkien maksamilla verorahoilla.
Lihavia sätitään, kun käyttävät julkista sairaalaa hoidattaessaan lihavuudesta johtuvia sairauksia.
Jännä juttu, kun lähes koko yhteiskunta pyörii meidän kaikkien verorahoilla.
Sitähän voisi keksiä melkein minkä tahansa vihaamisen kohteen sitten. Miksi juuri nämä ryhmät ovat valikoituneet näissä maissa silmätikuiksi?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen lihava, työtön ja mielenterveysongelmainen. Voin kertoa sellaisen uutisen, että minun arvostusta, kunnioitusta tai mitään hyväksyntääni ei saa kukaan vihapuheenlevittäjä ja roskaksi haukkuja. En katso ylöspäin vaikka kuinka halveksisitte.

Vierailija
2/4 |
05.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomessakaan ei edes hoideta lihavuutta, vaikka kaikkien tutkimusten mukaan se olisi halvempaa. Ei tehdä lihavuusleikkauksia, eikä järjestetä ilmaisia laihdutusryhmiä terveyskeskuksissa. Kai se on kivempi maksaa niitä ohitusleikkauksia diabeteslääkkeitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

upp

Vierailija
4/4 |
05.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No hyvä että vain Englannissa, ettei Walesissa, Skotlannissa tai Pohjois-Irlannissa, saa niissä sitten lihavat olla rauhassa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi yksi