Lapseni (entinen) kerhosetä ihastunut minuun, mitä teen?
Ennen laittoi sähköpostia ja soitteli vähän väliä. Oli ne ihan oikeita aiheita kyllä.
Sitten lapsi vaihtoi ryhmää, joskus hän soittaa ja varmistelee vanhoja asioita.
Näemme joskus kun vien lapsen päiväkodille ja aina hän moikkaa ja juttelemme. Juttu luisti aina mukavasti silloin kun vein lapsen hoitoon. Hän katselee aika pitkään.
Tiedän kyllä etunimen, sukunimeä en muista ellen pengo vanhoja sähköposteja. Tai viitsi kysyä kaverilta joka oli samassa ryhmässä töissä.
Viitsisinkö selvittää ja esimerkisi etsiä hänet Facebookista?
Kommentit (8)
Taidat olla ajatustenlukija. Juttelu ei tarkoita ihastumista.
Vai oletko sä ihastunut tähän setään? Enemmän nyt vaikuttaisi siltä.
tuo mies ei kuitenkaan mitään merkkejä ihastumisestaan tämän perusteella näyttänyt.
Taas joku emäntä, joka luulee että kun miespuolinen henkilö jotenkin huomioi, juttelee tms
sen olevan varman kosinnan merkki. Voi herttinen sentään!
Etsi vaan se Facebook profiili. Älä sitten hämmenny kun hän hyväksyy sut kaveriksi ja profiilissa lukee "parisuhteessa henkilön Jorma X kanssa" :)
Kuvittelet vain koko "ihastumisen". Normaali juttelu ei ole ihastumista.
Vierailija kirjoitti:
Kuvittelet vain koko "ihastumisen". Normaali juttelu ei ole ihastumista.
Senhän näkee sitten jos yritän tutustua. Minusta tuntuu että hän on jutellut erityisen paljon minulle. Se voi kyllä olla vaan sitäkin että toisilla kemiat kohtaa ja toisilla ei. Jos hänelle ei vaan muut vanhemmat ole jutelleet, niin jutteli sitten minulle. Ainakin en profiilin etsimällä saisin tietää lisää. Ap
No rohkeasti yhteyttä jos epäilet että kiinnostus voisi olla molemminpuolista. Ei siinä mitään häviä jos kokeilee kepillä jäätä ja laittaa kivan ja neutraalin viestin. Sitten katsot miten hän vastaa ja lähteekö juttu soljumaan. Jos ei niin sitten annat olla.
Olen itse saanut yhteydenottoja Facen kautta ja joskus itsekin lähestynyt. Minusta se on vain rohkeaa ja imartelevaa jos joku osoittaa kiinnostusta. Siis edellyttäen että sen tekee tyylikkäästi ja antaa toiselle myös mahdollisuuden perääntyä.
Häh? Eli siis mistä tosta päättelit, että on ihastunut?