Oletteko nyt iloisia kun vahvat oluet tuli kauppoihin ja kaikki mellastaa kännissä kadulla
Kommentit (14)
Pekka Puska toteaa pian että mitäs minä sanoin.
Mää ostin eilen vahvan oluen, aion juoda tänään. Voi tulla pahaa jälkeä.
Minäkin näin Stadissa nuoren kaljatölkki kädessä. Kyllä pahaa teki.
Olin ennen raivoraitis, mutta nyt kun vahvat oluet tuli kauppoihin, niin olen ollut yhteen putkeen humalassa 1.1 lähtien.
Ai että te hölmöt jaksatte. Vahvemmat on olleet kaupoissa kolme viikkoa. Ei kai se nyt vielä missään näy! Katsotaan vuoden päästä.
Vierailija kirjoitti:
Ai että te hölmöt jaksatte. Vahvemmat on olleet kaupoissa kolme viikkoa. Ei kai se nyt vielä missään näy! Katsotaan vuoden päästä.
Miksi alkoholismiin taipuvainen siirtyisi vahvoihin oluisiin, kun keppanalla saa 1,5 kertaa halvemmalla kännit?
Kyllä. Asuinpaikkakunnallani on jo monta hyvässä työssä olevaa ihmistä muuttunut kuukaudessa kaduilla makaaviksi pultsareiksi. Lapset kulkevat nälissään , rikkinäisissä ja likaisissa vaatteissa ja hylättyinä.
Lemmikkejä hylätään luontoon, asunnot ovat slummiutuneet, kuolleita näkee kaduilla ja ryöstely ja tuhotyöt ovat kasvaneet infernaalisiin mittasuhteisiin. Miksi näin piti käydä?
Minulla maksa paukahtaa näillä näppäimillä. En käynyt tänään Alkossa vaan ostin kaupasta kolme (3) lonkeroa viikonlopuksi.
Mä ostin 2 puolen litran vahvaa bisseä, jotka aion juoda tänään. Elämä risaseksi! 🍺
Istun juuri kapakassa joka on ollut auki nyt kolme tuntia. Täällä ei ole vielä kukaan edes kunnolla humalassa. Olin varma että tässä vaiheessa joutuisin jo kahlaamaan oksennuksessa.
Ethän sinäkään ap ole siellä kadulla hulluna humallassa heilumassa, ja aika moni muukin on kyennyt jatkamaan elämää aivan kuten ennen vuodenvaihdettakin. Ota nyt se peukku pois /C:stä ja jatka sinäkin elämääsi.
Mahotonta meininkiä.