Lue keskustelun säännöt.
Äsken Kymmenen uutisissa näytettiin Peterin uutisohjelmasta pätkä, jossa Juhana Vartiainen puolusti aktiivimallia
09.01.2018 |
Juhana sanoi, että Suomessa aktivointivelvoite on 18 tuntia töitä, kun Tanskassa se on 148 tuntia. Että Suomen määrä on hyvin vähäinen tuohon Tanskan määrään verrattuna.
Juhana puhui jälleen kerran täyttä asiaa. Eli työttömät reippaasti sinne töihin ja mutinat pois! Aivan käsittämätöntä, että Suomessa nostetaan oikein joukolla iso poru siitä, kun ihmisten työllistymismahdollisuuksia parannetaan!
Kommentit (2)
Aivan käsittämätöntä, että joku ei voi ymmärtää, että töitä ei riitä kaikille. Lisäksi jos palkallista työtä tosiaan olisi tuo Tanskan 148h/kk, niin se olisikin jo aivan toinen asia taloudellisesti, eikä mitään tukia edes enään tarvittaisi.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
😁😁😁 Eikös vaan, että halusit avata uuden ketjun, jossa kauhistella Vartiaisen idiotismia? 😉