Miksi lihavat saa aina istua etupenkillä?
Eihän silloin edes motivoidu laihduttamaan kun saa kaikenlaisia etuuksia painosta johtuen!
Kommentit (7)
Koska muuten auton balanssi muuttuu epäedulliseksi.
Arvohenkilöt istuvat aina auton takapenkillä.
Mun ahteroossa menee välillä bussis viereisen penkille, vaik en oo ylipainoinen.
Saavat istua? Mikä hiton varhaisteini tänne kirjoittelee? Avaa suusi ja istu itse sinne etupenkille kun näyttää olevan niin tärkeää.
Ite vien 1,5 penkkii aina bussissa ku oon nii levee ja istun ikkunapaikal ku se viereinen ei pääse pois nopee muute.
Parempi jos istuu etupenkillä koska kolaritilanteessa tulis meinaan aika rytinällä sieltä takapenkiltä liiskaten etupenkkiläiset mennentullen oli sitten vöissä tahi ei.
Miten niin saavat istua etupenkillä? Jos näin on, täytyy heti vaihtaa suhtautumistapaa. Ehdottomasti lihavat takapenkille ja vielä keskenään. Kolme sinne taakse. Saavat vähän miettiä, miten käyttävät muiden tilaa. Hehän vievät bussissakin viereiseltä penkiltä tilaa. Ei mitään etupenkkipalveluita lihaville. Vuorotellen, kuten muutkin. Ensin taakse, jotta voivat vähän miettiä.