Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nainen joutui todistamaan lentokentällä järjetöntä tilannetta – ”Onko tämä oikeasti totta ja vielä vuonna 2017?

Vierailija
22.12.2017 |

https://www.is.fi/viihde/art-2000005500676.html

Vieressäni lentokentällä istuva pariskunta riitelee rahasta. Mies sanoi juuri naiselle, että jos nainen rakastaa miestä, hän ei hyväksy hänelle tarjottua ylennystä. Mikäli nainen ottaisi ylennyksen vastaan, kaikki tietäisivät, että nainen tienaa enemmän rahaa kuin mies ja mies kuulemma kokisi olonsa nöyryytetyksi. Voi pyhä paska. Onko tämä oikeasti totta? nainen äimistelee ensimmäisessä julkaisemassaan twiitissä.

Sen jälkeen nainen kertoo erillisissä twiiteissä, miten tilanne kehittyi.

– Voi luoja. Nyt nainen itkee ja sanoo, ettei ikinä tekisi mitään, mikä vaarantaisi heidän parisuhteensa. Ja mies sanoi: ”Hyvä, älä ota paikkaa vastaan.” Minä tahdon vain motata tuota miestä naamaan!

Seuraavaksi pariskunnan vieressä istunut nainen kertoo keskustelun siirtyneen parin tulevaisuuteen ja siihen, miten mies sen näkee.

– Mies sanoi juuri naiselle, että siinä vaiheessa, kun he ovat naimisissa ja heillä on lapsia, niin ei nainen muutenkaan ole töissä. Siispä hän sanoi naiselle, ettei tämän kannata keskittyä uraansa tämän vuoksi. En voi uskoa, että tämä tapahtuu vuonna 2017.

Seuraavaksi asiat ottivat naisen mukaan käänteen, jota mies tuskin osasi odottaa.

– OMG! Nainen pyyhki kyyneleensä ja sanoi: ”Lapsia? Kuka on sanonut mitään sellaista, että minä ikinä tahtoisin lapsia.”

Tarinankertojan mukaan nainen heitti miesystäväänsä maihinnousukortilla ja toivotti tälle hyvää lomaa Cancunissa.

– Nainen raivostui ja häipyi paikalta. Ihmiset taputtivat, kun hän lähti.

– Ja nyt mies raivotekstaa täällä. Hyvä asia naiselle, mutta nyt lentokenttä on jälleen tylsä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuskin tapahtui Suomessa, USA:ssa asiat ovat toisin 😂

Vierailija
2/3 |
22.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomionhakuisen kiihkofeministin tekaistu juttu. Näitä näkee vähän väliä nykyään, saman tyylisisitä lähteistä, saman kaavan mukaan. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tuskin tapahtui Suomessa, USA:ssa asiat ovat toisin 😂

Joo. Suomalainen mies jäisi tuossa tilanteessa riemusta kiljuen lompakkoloiseksi ja kaivelisi päivät muniaan pleikkaa pelaten ja kaljaa juoden. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme kaksi