Paskamutsi täällä taas.
En antanut 14veelle periksi housuasiassa nyt aamulla. Pesen ja lajittelen jatkuvasti pyykkejä ja erittelen kunkin omat, ainakin 7 koneellista viikossa. Ja nyt pojalla oli housut vanhastaan eteisen hengarissa odottamassa käyttöä, housut joista ei pidä kun eivät ole collegelököt VAIKKA ovatkin lököt ja collegekangasta mutta farkkujen näköiset saumoineen jne.
En siis antanut vain tätä päivää varten ottaa toisia housuja kaapista, huomenna joulujuhla jossa sitten ns juhlahousut.
HUOKAUS :((
Kommentit (7)
Miksi 14v ei saa edes arkena laittaa mieluisia vaatteitaan? Juhliin toki tarvittaessa opastusta, vaikka suurin osa kait se jo osaa muutenkin.
Miksi ihmeessä edes mietit jotain tuollaista?
Sillä mennään mitä on.
Saa laittaa, perustelin miksei tänään saanut, kulkee 360pv vuodesta eri harmaan värisissä tai mustissa collegehousuissa!!
Ap
Vierailija kirjoitti:
Saa laittaa, perustelin miksei tänään saanut, kulkee 360pv vuodesta eri harmaan värisissä tai mustissa collegehousuissa!!
Ap
Mikäs tässä päivässä on niin spesiaalia, että piti värikkäät housut laittaa?
Ymmärrän. Ei jaksaisi huvikseen pestä lisää pyykkiä.
Apua 5, lue aloitukseni ajatuksella.
Ap
Menkööt kalsareissaan, jos ei kelpaa. Näin meillä.