Miehelle joululahja jonka parissa jaksaisi puuhastella tovin?(jotta voin itse räplätä uutta kännykkääni :D)
Mitä keksisin miehelle sellaiseksi lahjaksi jolla hän jaksaisi hetken "leikkiä itsekseen"? Saan itse äidiltäni uuden kännykän ja haluan asentaa sovellukset ja muokata mieleisekseni, lahjat annamme ruokailun jälkeen ja oikein odotan että saan maha sylissä löllyä sohvalla nenä luurissa! Mies on myös kova pulisemaan joten "häiritsisi" kuitenkin :D Ei hän mikään uusavuton seurastani riippuvainen ole mutta tavallaan kolkuttaisi tuntoja "vajota itseensä" heti aattona ja vaan sanoa että lue tai kato telkkaa ja oo hiljaa... :D rakas on kuitenkin ja mukavinta olisi että kummallakin olisi tällainen hetki. Hänellä alle 2 kk.vanha puhelin joten ei, tietokoneet on ja kamerat, kirjoja ostellaan toisillemme muutenkin. On käsistään kätevä ja tykkää väkerrellä, ehkä joku "aikuisten rakennussarja" tms., onko sellaisia edes? Minkä jutun parissa omat miehenne viihtyy melko itsekseen? Saa maksaa jokusen kympin tai useamman mutta plussaa jos satasitta selviää (ei ainoaksi lahjaksi jää kuitenkaan).
Kommentit (63)
Pienoismalli jostain sota-ajoneuvosta.
Kiitos vastauksista mutta mainitsin aloituksessa että hänellä on jo uusi puhelin ja kirjoja vaihdamme muutenkin, jotain erilaista haussa tällä kertaa.
Ap
Suklaarasia, viinipullo ja joku hyvä DVD.
Vierailija kirjoitti:
Pienoismalli jostain sota-ajoneuvosta.
Tää voisi toimia! Tai joku 'laiva pulloon'tms. Kiitos!
Ap
Vierailija kirjoitti:
Perhonsidontasetti
Aina paranee! Olisiko vielä suositella jotakin tiettyä? En niin asian päälle ymmärrä itse mutta mies tykkäisi varmasti.
Ap
Joulua odotellessa kirjoitti:
Fleshlight tai viinapullo.
Hehe, no jos todella en Mitään muuta keksi! Tulis hyvä joulutervehdyskuva kyllä, minä silmät kierossa näytössä ja mies runkuttamassa fikkaria 😂
Ap
Anustapin kanssa aika lentää siivillä.
Oisko puhelin