Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko käynyt kaupassa keskellä yötä

Vierailija
09.12.2017 |

Kohtahan tulee vuosi täyteen siitä, kun aukioloajat vapautuivat ja osa kaupoista alkoi olemaan avoinna jopa vuorokauden ympäri, ja moni muukin pitempään kuin ennen.

Joten mitenkäs on; onko tullut tartuttua nyt tilaisuuteen ja käytyä kaupassa esim keskellä yötä tai muuten sellaisina aikoina, mikä ei aiemmin ollut mahdollista

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viimeks perjantaina lähdin Hakaniemestä Itäkeskuksen Prismaan klo 23.30. Ihan jees, mutta huomasi kyllä, että asiakaskunnasta johtuen hyllyt olivat poikkeuksetta melkoisen mullin mallin.

Vierailija
2/4 |
09.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajattelin, että ei ole tarvetta ja ei ole ollutkaan. 

Kuitenkin, kun sadan metrin päässä on tällainen 24/7 kauppa, niin olen unettomina öinä käynyt. 

Turhana silti pidän, olisin voinut aamuun odottaa. Mutta kysynnän ja tarjonnan laki, jos siellä ei tarpeeksi käydä, niin lappu luukulle..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tääläpäin nihkeesti auki, mut kävisi toki. Halvempaa ja isommat valikoimat, ku huoltamolla jossa nyt käyn. Ei tarvitsisi toista kertaa mennä päivällä.

Vierailija
4/4 |
09.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen matkoilta palattuani. Toki jos kauppa ei olisi ollut auki, olisin varannut jotain syötävää vaikka pakastimeen kotiini.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi yhdeksän