Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
En voi lähteä kutsukahveille illaksi, koska närästää ihan helkatisti
05.12.2017 |
En voi kertakaikkiaan juoda illalla kahvia tilkan tilkkaa.
Ikävää, kun joudun missaamaan iäkkään äitini tarjoilut.
Mitenkäs muilla närästys oireilee?
Mulla aika ajoin näprästelee, ja ilmeisesti riippuu niin monesta tekijästä, ei aina ruoan laatukaan syynä.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Ap. jatkaa, ja muuten en pidä erityisesti joulun ajan makeista herkuista, kuten esim. rasvaisista voitaikinaan tehdyistä joulutortuista luumuhilloineen, enkä joulun ajan mausteisista joulupipareista, puhumattakaan kermaisesta täytekakusta en ole oikein koskaan tykännyt, ihan vaan muodon vuoksi olen palasen syönyt juhlissa, ja sen kakun täytyy olla todellakin hyvää.
Konjakki närästää jo pelkästä ajatuksesta, olen lopettanut konjakin nauttimisen kahvin kera juhlissa jo vuosikausia sitten.
Ja joku nyt sanoo, että joisin teetä, mutta siitä en ole ikinä tykännyt. Lapsenakin join aina kaakaota, kun muut lapsuuden perheeni jäsenet kiskoivat teetä saunan jälkeen lauantai-iltaisin.