Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muistaako kukaan tätä bloggaria melkein 10 vuoden takaa?

Vierailija
27.11.2017 |

Mulla tuli yhtäkkiä jostain mieleen blogi, mitä luin tosi kauan sitten enkä meinaakaan muistaa blogin saati bloggarin nimeä.

Bloggaaja oli silloin noin vähän reilu 30v nainen, kyseessä ehkä lähinnä muoti-/lifestyleblogi. Ruskeat hiukset, ei muistaakseni hirveästi meikannut. Välillä ehkä jotain hyvin tummaa huulipunaa. Tyyli ehkä lähinnä "kirppari", hiukan homssuinen ja boheemi kuva ihmisestä tuli. "Asukuvat" oli lähes aina otettu sisällä ja poseeraukset oli ajankohtaan nähden melko reteitä. Musiikki oli suuressa osassa blogissa, muistelen että nainen piti ainakin Velvet Undergroundista ja Nicosta. Mahdollisesti kotoisin Tampereelta.

Onkohan kellään aavistustakaan kenestä puhun ja että vieläkö ko tyyppi kirjoittelee? Jotain mieleenpainuvaa blogissa varmasti oli kun tuli tämmöisen ajan jälkeen mieleen. :)

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kaksi