Mitä ihmettä 14-ja 16v pojille joululahjoiksi...
Ei niin mitään haisua ja meidän vanhempien vastuulla lahjojen saaminen on. Eivät erityisemmin ole musiikkimiehiä, urheilivälineille ei ole tarvetta, kännykät on kuosissa, vaatteet evvk jne.
Tämä on ihan tuskaa:// tyhjä kuusenalunenko aattona edessä..
Kommentit (8)
fleshlight on jokaisen teinipojan unelma lahja. molemmille omat tai sit voivat jakaa yhden keskenään.
Lukevatko jotain? Sellaiset kirjatabletit molemmille? Pelaavatko esim. pleikkaa? Playstation lahjakortit. Vaatteita varmaan kelpaa kyllä vaikka evvk olisikin, on ainakin fyysinen paketti ojennettavissa. Oma 16v pyysi villasukkia.. Onko jotain tapahtumia mistä ovat kiinnostuneita? Liput sinne. Tai jos ei ole just nyt myynnissä, niin kortti jos lupaus ostaa ko. lippu kun tulee myyntiin. Leffalippuja herkkupaketilla, sen verran, että voi viedä kaverinkin. Katsovatko leffoja iMoviesta? Lahjakortti sinne. Tai Netflix vuodeksi? Oman harrastuksen mukainen lehti tms vuosikerta.
Eipä ole varaa nyt lomamatkoihin ja 2 *haukotus* plus ehkäpä ihan hygieniasyistäkin kys laite on hyvä olla henk.kohtainen.
ap
Lukevatko? Ihan perinteinen kirjalahja on aina hyvä, jos yhtään lukumiehiä ovat. Ja vaikkeivät olisikaan, joku urheilijan tai muusikon elämänkerta voisi kiinnostaa. Jos siis fanittavat jotain pelaajaa/urheilijaa tai bändiä/laulajaa. Leffaliput tai liput johonkin tapahtumaan/lupaus hankkia liput (keikalle, tubeconiin, monsterautoihin tai vastaavaan) toimivat tosiaan varmasti. Tai aina voi ostaa lahjakortin esimerkiksi johonkin tietokoneliikkeeseen/pelejä myyvään liikkeeseen. Vaatteet hyt tuskin ovat se ihan ykköslahja, mutta merkkihuppari tai t-paita varmasti toimii, kunhan varmistatte, että merkki on oikea. Harrastavatko muuten mitään? Eli voisiko ostaa jotain harrastuksessa tarvittavaa?
Joku tuoksu tai deodorantti? Kunhan kyselee vaikka kosmetiikkamyyjältä neuvoa, että mitkä ovat tällä hetkellä suosittuja, ettei ihan täysi huti tule.
Jos on uudempi pelikonsoli, niin siihen voi maksaa vaikka sen Xbox gold-jäsenyyden tai Playstationin vastaavan. Sieltä saa jäsenyydellä edullisesti ja ilmaiseksi pelejä.
Elektroniikkaa, jota ei vielä ole. Tabletti, johdoton kaiutin, kuulokkeet, puhelimen kolmijalka, mitä näitä nyt onkaan...
Jos käyttää koruja, niin esim. Kalevalan Elämän roihu on ihana sarja miehille ja miesten aluille :)
Vaatteita en ostaisi, vaan lahjakortin johonkin liikkeeseen ja ohjeistuksen käydä sitten joulun jälkeen alennusmyynneissä.
Annoin rahaa . Ainoa lapsi ja poika.
Finnkinon leffaliput (myydään 4kpl satseissa) vaikka molemmille 2 lippua.
Tai 15-20e lahjakortti hampurilaispaikkaan.
20-25e lahjakortti kirjakauppaan?
Älkää ostako mitään. Ovat jo sen ikäisiä, etteivät enää joululahjoja varmaan tarvitse. Tai sitten joku lomareissu porukalla.