Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kokemuksia IPL-laitteista kotona, suositteletko?

Vierailija
16.11.2017 |

Olen tavallisen vaaleaihoinen, alapääkarvani ovat tosi tummia, säärikarvat vaaleahkoja. Sheivaan jatkuvasti ja karvaa kasvaa kovaa vauhtia takaisin. Houkuttaisi päästä niistä häiritsevimmistä ainakin eroon.

Prismassa on Philipsin Lumea Essential 169,00 euroa ja sitten Gigantissa siitä parempi versio Prestige 499,00 On vielä kalliimpiakin vaihtoehtoja.

169 on jo paljon rahaa, mutta onko tuo kalliimpi oikeasti sen arvoinen? Entä muut merkit ja mallit? Mitä olette käytännössä huomanneet, millä on merkitystä? Toimiiko joku, onko joku toimimaton?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Vierailija
2/4 |
17.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

En suosittele, ei riitä tehot. Tuolla laitteen hinnalla käy jo monta kertaa oikeassa ipl-hoidossa. Itselläni vähentyi kolmella hoitolakerralla karva ihan älyttömästi, kun taas kotikäyttöisellä (kalliillla, ei niitä kaikkein halvimpia) laitteella en huomannut mitään eroa. Vaikka kuinka jyrryytin :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No missä niitä hoitoja sitten tehdään? Meidän kylässä ei ole googlen avulla tullut vielä yhtään sellaista kauneushoitolaa vastaan :( Googlen ensimmäisiä vastauksia toisaalta oli Eiran sairaala - lääkäriinkö mun pitäis mennä?

Ja osaisko kukaan siihen sanoa mitään, että jos löydän hoitolan, mitä pitäisi osata kysyä?

-karvainen ap

Vierailija
4/4 |
17.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kannata lääkäriasemilla käydä. Siellä on niin kallista ja lopputulos hoitolassa sama. Kannattaa googlella etsiä "valoimpulssi+oma kaupunki/lähin suurempi kaupunki". Oon käyny useammassa hoitolassa ja en kauheesti eroa huomaa niiden välillä, varmaan ottaisin nyt sellasen missä on hyvät ja toimivat nettisivut ja ajanvaraukset hoituu netin kautta :)