Lue keskustelun säännöt.
Kehtaako teidän teinit liikkua vanhempien seurassa?
11.11.2017 |
Meidän ei. Eilen hain sen autolla koulusta ja vein kirjakauppaan, että saisi valita isänpäivälahjaksi jonkun kirjan. Siitä valitsemisesta ei sitten tullut mitään, koska teini oli koko ajan kauhuissaan, että joku kaveri näkee, että hän on äidin kanssa liikkeellä. Teini meni autoon, minä valitsin kirjan, vaikka toivoin, että teini olisi sen valinnut, hänen isänsähän se on.
Itsekin toki muistan kulkeneeni teininä kaupungilla äidin perässä 20-30m. Häpesin vanhaa äitiäni, joka minut saadessaan oli 21-vuotias.
Kommentit (2)
Matkoilla joo muttei kotikaupungissa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kehtaavat kyllä. Ei ole ollut ongelmia. Nyt lapset 18v, 16v ja 13v.
Vanhin kehtaa tehdä paljonkin sellaista mitä muut nuoret eivät välttämättä aina ole kehdanneet. Tuo keskimmäinen sitten muistuttaa meitä vanhempia tarvittaessa hillitystä käytöksestä liikenteessä. Nuorin taas on enemmän vanhimman tyylinen, muut eivät niin kiinnosta.