Miehen ex on seonnut jotenkin ja häiriköi elämäämme.
Me ollaan oltu jo 15 vuotta yhdessä, joista naimisissa 8 vuotta ja 2 lastakin. Miehen ex on ilmeisesti asunut ulkomailla ainakin 10 vuotta. Nyt asuu meidän lähellä ilmeisesti ja vainoaa. Ollaan nähty muutaman kerran haahuilemassa meidän rivaritaloyhtiön todella suojaisessa pihassa, jonne ei kyllä kukaan vahingossa eksy. Joku on alkanut myös tilaille sekä miehen että minun nimellä mm pornovaatteita, matto, lehtiä on alkanut tulla, tullista tuli ilmoitus jostain saapuneesta tavarasta, jota kumpikaan ei ole tilannut.
Meillä ei ole mitään todisteita, että kyseessä olisi ex, mutta erittäin vahva epäily. Aikoinaan kyseessä oli teinisuhde, joka kesti pari vuotta ja katkesi miehen aloitteesta ihan sovussa. Nyt kun on ex nähty (ei olla päästy juttelemaan, on vaan vilahtanut pihassa), on todella homsuinen, ei siis mikään ns. normaalin näköinen ihminen vaan reppana. Mitä tässä voi tehdä?
Kommentit (5)
ihan ok tilanne eikä asianosattomien pitäisi teitää kenekään sotua. Kysyi myös olenko ihan varma ettei kumppani kuitenkin ole tilannut niitä huoravetimiä... Ei tasan ole enkä mä mattoa tai mitään muutakaan.
Miten ihmiset on noin saamattomia? Asiat pitää selvittää ihan itse.
Eihän sotua monenkaan asian tilaamiseen tarvita. Ja senhän näkee esimerkiksi kaupan kassa jokaisen yli 50 euron ostoksen yhteydessä. Loppuosan voi tarkistaa myöhemmin kuitista ja alkuosa on helppo muistaa.
Akkahan on voinut vaikka varastaa jotain posteja laatikosta jos on kerran pihalla haahuillut. Miten sotun käyttäminen muka voisi olla riittävä todiste siitä että on itse tilannut tavarat ?
siis josko ne sais selville kuka on tilaillu tavaroita teidän nimissä..
ja nyt sit kannattaa olla varovainen ei tiiä mitä noin seko ihminen saa päähänsä..