Lue keskustelun säännöt.
Jos hoitajat saa sen haluamansa palkan,niin mä lähden maasta.
02.10.2007 |
Hoitsut vetoaa naapurimaan parempiin palkkoihin. Ottavatko huomioon, että täällä muillakin on ihan säälittävät palkat esim Ruotsiin verrattuna. Jos hoitajien kohtuuttomat vaatimukset menee läpi niin verotus kasvaa entisestään. Mites sitte meilla lapsiperheillä jossa molemmat tienaavat noin pari tonnia kuussa. Nyt jo kuulutaan siihen luokkaan joka aina maksaa kaikesta eniten. Kouluja on käyty Korkaekoulu molemmilla ja palkka tätä luokkaa. Ei todella kiinnosta maksaa enempää. Ehkä on muutettava muualle kun kielitaitoakin on.
Kommentit (2)
eli kyllä täältä voi lähteä. Ole hyvä. On onneksi pari potilasta sitten vähemmän ruuhkauttamassa jo kasvavia hoitojonoja.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
se taitaa sitten olla niin että joko te lähdette tai hoitajat lähtee; sorry, hoitajia taidetaan tarvita enemmän joten: heippa.