Onko hyväksikäyttöä seurustella naisen kanssa, joka luulee että ollaan yhdessä loppuelämä?
Kohtelee häntä hyvin jne ja on muutenkin kun parisuhteessa. Todellisuudessa haluaa lähinnä panna häntä ja aikoo lopettaa parisuhteen jossain vaiheessa.
Kommentit (7)
Ei ole. Pamputat sen minkä jaksat ja sit kiertoon.
Hyväksikäyttöä ja myös pahemman luokan huijausta.
Onhan se. Ei kenenkään pitäisi joutua käyttämään vähiä vuosiaan huijauksen uhrina.
Mies
Onko mies sanonut suoraan, että hänellä ei ole aikomustakaan olla naisen kanssa loppuelämäänsä? Mutta nainen silti uskoo, että juttu kestää. Jos on, siinä tapauksessa vastuu on naisella. Vai onko mies valehdellut haluavansa samaa kuin nainen? Siinä tapauksessa vastuu on miehellä. Kaikkein epätodennäköisin tilanne on varmaankin se, että mies on rehellisesti kertonut aikeistaan, ja nainen silti uskoo suhteen kestävän ikuisesti. Siinä tapauksessa vastuu olisi taas naisella.
Olet erehtynyt. Todellisuudessa nainen käyttää miestä hyväkseen. Mies on vaan niin stubido ettei huomaa.
Naiset on vähän yksinkertaisia kun heillä on päällään rakkauslasit. Uskotaan, että unelmien prinssi pysyy heidän rinnallaan hautaan asti. Todellisuudessa suurin osa vihityistäkin pariskunnista eroaa. Ei miestä enää kiinnosta rakastaa tai rakastella naista, joka on kaksi tai kolminkertaiseksi turvonnut parisuhteen aikana. On hkä hankittu pari lasta ja nainen on tuudittautunut valheelliseen turvallisuuden tunteeseen siitä, että mies pysyy aina rinnalla riippumatta siitä kuinka huonoksi hän päästää itsensä rupsahtamaan.
On tietysti!