Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Olet voittanut Samsungin puhelminen -viestit?

Vierailija
16.08.2017 |

Mulle on alkanut tulla näitä läppärille muutaman päivän välein, väittää että lähettäjä on Google. Tein virustarkastuksen eikä löydy mitään, ei ole myöskään outoja ohjelmia koneella. Eivät ole ponnahdusikkunoita vaan toisille sivuille ohjaksia. Ei kai virus vaan ehkä jokin haittaohjelma?

Miten näiistä pääsee eroon? Jollain AdWareClenerillako?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Malwarebytes saattaa auttaa, ei kyllä 100% varmasti. Tai jos osaat englantia niin koita olisiko googlen omista ohjeista apua:

https://support.google.com/chrome/answer/2765944?hl=en

Vierailija
2/3 |
16.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

äh, siis tuo sillä oletuksella että käytät chromea :) muille selaimille on vastaavia ohjeita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on Firefox. En tajua miten tällaiset voi päästä koneelle, kun olen todella tarkka millä sivuilla käyn enkä ole lataillut mitään outoja ohjelmia.

Tosin näit "olet voittanut sitä sun tätä" -sivustoja taitaa tulla vähän jokaiselle jossain vaiheessa.

Mut siis eihän tää oo vielä mikään virus vaan ehkä vain jokin mainossivusto? Taidan koettaa AdWarea.

ap