Säilyykö suklaakonvehdit tällaisella säällä tavallisessa kaapissa hyvänä useamman päivän vai sulavatko ihan mössöksi? Ulkona +20 astette
Ja sisälläkin tuntuu aika lämpimältä. Kannattaako tällaisella säällä ostaa suklaata kaappiin?
Kommentit (5)
Jos nyt hetken mietit mikä on yleensä sisälämpötila asunnoissa talvella, kun ihmisillä on kotona joulusuklaat. Eiköhän suurimmalla osalla silloinkin ole kotona yli 20 astetta, eikä ne siltikään mene mössöksi.
Jos kaappiin ei suoraan paista ikkunasta aurinko niin säilyy. Itse kyllä pidän suklaat jääkaapissa, eivät mene siellä miksikään.
Ok. Kiitos! Meinasin ostaa lahjaksi Geisha-suklaakonvehtirasian. Pakko olisi pitää sitä pari päivää kotona kaapissa, ennenkuin saan sen annettua. Kauppaan kuitenkin sen verran matkaa, ettei siellä viitsi ihan joka päivä juosta. Ap
Kyllä ne aika nopeasti homehtuvat ja näivettyvät. Kannattaa syödä pois.
Säilyvät.
Pakasta, jos epäilyttää.